TV3 nuotr.

Tapytoja E. Kurlianskaitė-Dūdonė – apie pasirinkimus, keičiančius gyvenimą: „Šokti parašiutu reikia tada, kai labiausiai baisu“

Kartais  užtrunka atrasti savo tikrąjį pašaukimą. Tačiau neretai net jį atradus, dažnas bijo pokyčių, rizikuoti ir toliau plaukia pasroviui, nustumdamas svajones į šalį. Tačiau menininkė Eglė Kurlianskaitė-Dūdonė išdrįso visiškai apsukti savo pasaulį, ir, palikusi verslo ambicijas, atsidavė tapybai. Apie savo kelią į meno pasaulį ir naujus atradimus menininkė atvirai papasakos jau šį sekmadienį, TV3 laidos „Pasaulis pagal moteris“ žiūrovams.

Šiandien Eglės vardas puikiai žinomas tapybos pasaulyje – ji nė akimirkai nesigailėjo patikėjusi savo svajone, kuri ją lydėjo nuo pat vaikystės. Moteris papasakos, kaip tėvai, neapsikentę jos nevaržomo poreikio piešti ir spalvotais pieštukais išpuoštų svetainės sienų, leido ją į dailės mokyklą.

Po šios mokyklos sekė Dailės akademija, tačiau ne viskas ėjosi sklandžiai. Menininkė laidoje atvirai papasakos apie tai, kas ir kada ją pastūmėjo žengti kita – verslo – kryptimi.

Nelengvi pasirinkimai

Laiką, kai pasuko į verslą, Eglė puikiai atsimena iki šiol. „Baigusi ekonomiką, finansų srityje dirbau gana ilgai. Tai buvo labai naudinga patirtis, tačiau atėjo laikas, kai aš vis labiau pradėjau suprasti, kad nesu ten, kur norėčiau būti“, – pasakos moteris, kuri už nugaros paliko puikias perspektyvas ir įdirbį finansų sferoje.

Ji visuomet turėjo viziją užsiimti tuo, kas jai išties patinka, nes, pasak Eglės, tuomet ir nereikia eiti į darbą – kiekviena diena yra nuotykis ir džiaugsmas. Juk darai tai, kas yra tikrasis pašaukimas.

Tačiau apsispręsti eiti šiuo keliu nebuvo lengva – Eglė laidoje pasakos, kad tai buvo sunkiausias jos gyvenimo etapas. „Tačiau šokti parašiutu reikia tada, kai labiausiai baisu“, – tikins ji bei pridės, kad šiuo nelengvu metu ją labiausiai palaikė šeima.

Tapybos pasaulis

Tuo metu, kai Lietuvą kaustė karantinas, Eglė dar labiau atsidavė tapybai. Tuomet ji ėmėsi didesnių, rimtesnių darbų, reikalaujančių daugiau laiko ir susikaupimo. Būtent tada ji nutapė savo autoportretą.

O dabar į tapybos procesą kartais įsitraukia ir Eglės vaikai. Žiūrovai pamatys paveikslą, kurį menininkė nutapė kartu su jais. Šį paveikslą, kartu su kitais tapytojos kūriniais, tiek žiūrovai, tiek meno gerbėjai galės išvysti gegužės 5 d. parodoje „Istorijos“, kuri užims net 500 kv. m. Tai – pirmoji Eglės darbų paroda, apie kurią ji papasakos laidos „Pasaulis pagal moteris“ žiūrovams.

Tapytoja neslėps, kad visuomet sunkiai atsisveikina su kiekvienu savo paveikslu. „Atiduoti paveikslą yra intymu, bet aš suprantu, kad grožiu reikia dalintis, nes kuriu ne vien tik sau. Aš su tuo susitaikau“, – pasakos menininkė ir su žiūrovais pasidalins kuriozine istorija, kai pati pirko savo paveikslą.

Eglė ne vieną galėtų sužavėti savo drąsa eksperimentuoti, improvizuoti ir kurti gyvenimą tokį, apie kokį visada svajojo. Galbūt jos pavyzdys įkvėps visus, kurie šiuo metu stovi kryžkelėje ir laukia ženklo, kuria puse jiems pasukti.

O visi, kurie nori daugiau sužinoti apie Eglės kūrybą ir išvysti jos tapytus kūrinius, kviečiami nepraleisti šio sekmadienio laidos.

Menas iš gėlių

Menas turi begalę veidų ir galimybių. Viena jų – kūryba iš gėlių. Laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja, floristikos dizainerė Kristina Rimienė rubrikoje „Floristinis desertas“ sukurs pavasarišką natiurmortą iš gėlių.

Šis meno kūrinys įkvėps ne vieną – floristikos dizainerė pademonstruos, kaip atrodo savomis rankomis sukurtas originalus vazonas, kuriame atsidurs nuostabios pavasariu alsuojančios gėlės: geltoni ranunkulai, ryškios violetinės tulpės, narcizai, šiurpiniai gvazdikai, vaškagėlė, eukalipto žaluma, rožės ir irisai.

Šiame meno kūrinyje, šildančiame ne tik akis, bet ir sielą, susipins daugybė potėpių, faktūrų bei linijų – visa tai tiek paveikslą, tiek gėlių kompoziciją padaro nepakartojama ir vertinga.

„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais 10 val. per TV3!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: