Tarp nusipelniusių kraujo donorų – ir pareigūnai

„Noriu susitikti su pačiais geriausiais Panevėžio žmonėmis, kurie gelbėja gyvybes“, – šiais žodžiais neatlygintinų kraujo donorų pagerbimo vakarą pradėjo Nacionalinio kraujo centro Panevėžio filialo vadovė Rita Vaitkienė. Tarp 28 apdovanotų nuolatinių kraujo donorų pagerbti ir du Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, vienas tarnybą baigęs pareigūnas.

Nacionalinis kraujo centras dėkojo kraujo donorams ir įteikė Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės pasirašytus nusipelniusio donoro pažymėjimus.

Nusipelniusio donoro pažymėjimu apdovanotas neatlygintinai kraujo paaukojęs 38 kartus Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalistinių tyrimų biuro Kriminalistinio aptarnavimo skyriaus vyriausiasis postinis Vytautas Kartanas. Jis sako, kad reguliariai duoti kraujo pradėjo prieš septynerius metus. Juokauja, kad užmiršti apsilankyti Kraujo centre neleidžia ir darbuotojų skambučiai, kai pritrūksta kraujo atsargų. Beje, Vytautas pabrėžia, kad kraujo centro darbuotojai niekada primygtinai neprašo aukoti – tai kiekvieno žmogaus sprendimas. Ir kolektyvas ten itin malonus, draugiškas, ir po tiek nuolatinių apsilankymų Vytautas ateina kaip pas draugus.

Paklaustas, kodėl pirmąkart sugalvojo paaukoti kraujo, pareigūnas nustebo: „O kaip galima neaukoti?“ Vytautas pasakoja, kad jo šeimoje tėvai visada duodavo kraujo. Tėtis neatlygintinu kraujo donoru buvo jau daugiau nei 80 kartų, ir todėl pačiam Vytautui dar yra, kur pasitempti. Pareigūnas sako: „Kai matai nuo mažens, kad visi, turintys sveiką kraują, juo pasidalija su tais, kuriems reikalinga pagalba, tai net nesusimąstai, ar verta.“

Tą vakarą taip pat apdovanota Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Renata Gustaitienė ir tarnybą baigęs Saulius Žižys.

Rasa Černauskaitė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: