Tarptautinio filmų festivalio „Europos kinas ir dieną, ir naktį“ atidarymas

„KINAS DIDESNIS UŽ GYVENIMĄ“

Balandžio 14-20 dienomis kino centre „Garsas“ organizuojamas XIX-asis Tarptautinis filmų festivalis „Europos kinas ir dieną, ir naktį“. Festivalis – vienas didžiausių ir svarbiausių kino renginių Panevėžyje, puoselėjantis nekomercinio kino tradicijas, ugdantis ir plečiantis autorinio kino žiūrovų ratą. Festivalio filmai kviečia diskutuoti, pažinti kitas Europos valstybes, žmones ir aktualijas.

Šis festivalio „Europos kinas ir dieną, ir naktį“ programos „Kinas keičiantis mus“ mėlynai rausvas vakaras, skirtas mitologinei meilės istorijai. Filmas „Įsimyjęs Orfėjas“ tai graikų mitologinės sakmės, apie Orfėjo ir Euridikės meilę, perkėlimas į kino ekraną sujungiant tris režisieriaus Akselio Ranišo aistras: meilę kinui, baletui ir operai. Režisierius apverčia operos mitą ir Orfėjas tampa Orfėja. Jis švenčia operą, meilę ir muzikos galią kasdieniniame gyvenime.  Tai filmas turintis daug magiškos poezijos.

Filme susipina dviejų skirtingų ir tuo pačiu panašių asmenybių emocijos, aistros ir tamsūs vidiniai demonai. Ar būdami visuomenės pakraštyje jie gali mylėti? Ar gali būti jų šviesi ateitis? Kokios aukos pareikalauja meilė? Į šiuos klausimus bando atsakyti režisierius sukūręs istoriją apie emigrantę iš Estijos Nele ir kišenvagį, šokėją Kolia. Šis pilnas emocinių staigmenų, fantastinių reginių, įtampos, meilės bei atsidavimo filmas nepaliks abejingų. Tai senos istorijos apie meilę pateikimas nauja forma. Filmas prasideda tik tada, kai laikas sustoja, o veikėjai atsigręžia į savo svajonių pasaulį. Tai muzikinis, mistinis, kriminalinis ir realistinis filmas su aukščiausios kultūros meno ir kičo išraiška.

Bendradarbiaujant su Europos šalių kino platintojais, Europos šalių ambasadomis, jų kultūros centrais ir institutais, Liuneno kino festivaliu Vokietijoje atrenkami ieškantys naujų kino raiškos formų, neužsidarantys žanriniuose rėmuose kūrėjų filmai, kurie pristatomi pagrindinėje festivalio programoje „Kinas, keičiantis mus“, komedijų programoje „Mirti negalima juoktis“ ir vaikų bei jaunimo programoje „Pažadinti žvilgsniai“.

Iškilmingas festivalio atidarymas vyks balandžio 14 d. 18 val. Kino centre „Garsas” adresu Klaipėdos g. 146, Panevėžys.

Vakaro svečius pasitiks raudonas kilimas, vakaro muzika: solistė Laima Česlauskaitė, pučiamųjų orkestras „Garsas” (Panevėžio muzikinis teatras), o didžiosios pertraukos metu žiūrovų lauks „Kalnapilis nealkoholinis” degustacija, prancūziški naktipiečiai. Dalyvauja svečiai iš Europos ambasadų, kultūros institutų Lietuvoje. Vakaro aprangos kodas – mėlyna.

Festivalio atidarymo programą galite rasti: https://www.garsas.lt/renginys/ekdn-2023/


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: