Tarptautinis maršinių orkestrų, šokėjų ir būgnų grupių festivalis – konkursas “BALTIC” grįžta į CIDO areną Panevėžyje

Po dviejų metų pertraukos, vienintelis Baltijos šalyse vykstantis tokio pobūdžio renginys Tarptautinis maršinių orkestrų, šokėjų ir būgnų grupių festivalis  – konkursas “BALTIC” grįžta į CIDO areną ir kviečia panevėžiečius ir miesto svečius išvysti nepakartojamą būgnininkų bei šokėjų mūšį. Tarptautinis maršinių orkestrų, šokėjų ir būgnų grupių festivalis – konkursas –  nuotaikingai spalvingas renginys, kuriame vyks įspūdingas muzikos atlikėjų, šokėjų ir būgnininkų mūšis. Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija kartu su partneriais žada nepamirštamą renginį ir pristato išskirtinius šių metų renginio svečiu iš Ispanijos – Artistas del Gremio, renginio vedėjas – Justinas Jankevičius!

Artistas del Gremio pradėjo savo muzikinę karjerą Ispanijos gatvėse grodami populiariausias ir tradicines melodijas, o netrukus atrado savo identitetą, pradėjo kurti originalias kompozicijas ir dalyvauti ne tik nacionaliniuose renginiuose, bet ir užsienio festivaliuose bei konkursuose. Kolektyvas pasirodė tokiuose tarptautiniuose ir nacionaliniuose festivaliuose Vokietijoje, Rumunijoje, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje bei Ispanijoje, jie taip pat buvo TV projekto „Tú sí que vales“ (Ispaniškoji „Talentų“ versija) finalistais, tris kartus iš eilės buvo apdovanoti kaip geriausias Brass Band‘as „Sabiñanigo’s Brass Band Battle“, National Contest of Brass Bands ir  IV Brass Band Contest in San Fermín konkursuose.

Dabar Artistas del Gremio rengia pasirodymus jau ne tik gatvėse, bet ir koncertų salėse, teatruose, atlieka programas festivaliuose, kuria net pasirodymus vaikams. Tai yra universalūs atlikėjai, kuriems svarbiausia – bendravimas su klausytojais, būtent dėl klausytojų įsitraukimo, kiekvienas pasirodymas yra išskirtinis ir nepakartojamas. Atlikėjai į sceną atsineša patirtį, energiją ir klausytojams pristato juoko ir linksmo chaoso pripildytą šventę.

Būgnininkų konkurse pasirodys nuolatiniai konkurso dalyviai, publikos laukiami ir mylimi būgnų kolektyvai: Šiaulių miesto mušamųjų instrumentų ansamblio „Ritmas Kitaip“ (vadovas Arūnas Banys) atlikėjai, Naujamiesčio kultūros centro-Dailės galerijos mušamųjų ansamblis „Aukštyn DrumLine“ (vadovas Karolis Jurgaitis), taip pat jau ne pirmą kartą į Lietuvą atvykstantys būgnininkai iš Slovakijos „Party Diddles“ ir kiti kolektyvai. Žygiuojančių orkestrų festivalyje pasirodys ir specialią de file programą atliks Lietuvos kariuomenės orkestras (vadovas maj. Egidijus Ališauskas), Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos Reprezentacinis pučiamųjų orkestras (Meno vadovas ir dirigentas Eimantas Anskaitis).

Renginyje dalyvaus Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ šokėjos (Vadovai Dainius Bervingis ir Deimantė Ūsienė), Mažeikių moksleivių namų šokių studija „Saulė“. (Vadovė Ramutė Plonienė), Kybartų orkestrų šokių kolektyvas „Liepa“ (Vadovė Greta Meseckaitė), Vilkaviškio kultūros centro merginų choreografinė grupė (Vadovė Sonata Jankienė), Alytaus šokių studija „Alemana“ (Vadovė Lilija Bernatavičienė), Šiaulių kultūros centro kolektyvas „Aušrelė“ (Vadovas Mindaugas Kosaitis) ir Panevėžio r. Naujamiesčio kultūros centro – dailės galerijos orkestro šokių grupė (Vadovė Ugnė Zanevičiūtė – Audejeva). Šokėjų kolektyvai atliks specialiai paruoštas programas, kurias sudarys privalomas orkestrinis šokis ir  laisvas pasirinktas šiuolaikinis, pop, charakterinis, sportinis, klasikinis ar kito žanro šokis.

Tokio pobūdžio renginys svarbus orkestrinės ir mušamųjų muzikos sklaidai Baltijos regiono šalyse: taip vystosi glaudūs muzikiniai ryšiai, vykdoma edukacinė – kultūrinė veikla, kurios metu pritraukiama begalės žiūrovų ir šios srities žinovų iš viso pasaulio.

Tarptautinis maršinių orkestrų, šokėjų ir būgnų grupių festivalis  – konkursas “BALTIC” vyks  spalio 16 d. CIDO arenoje, Panevėžyje. Renginys nemokamas, jo metu bus laikomasi visų NVSC pandemijos valdymo reikalavimų bei rekomendacijų renginiams.

Organizatorius: Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija

Projektą iš dalies finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Partneriai: „Cido“ arena, Panevėžio miesto savivaldybė

Rėmėjai: Panevėžio rajono savivaldybė, Viešbutis „Romantic“, Muzikinis rūsys

Renginį darome nemokamą dėl Jūsų visų, maloniai kviečiame ir laukiame!

Vadovas Remigijus Vilys

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: