Tautiniai akcentai rūbuose

Renginys skirtas Valstybės šimtmečiui ir Rožyno bendruomenės dešimtmečiui.

Kaip ir kiekvieną paskutinį mėnesio ketvirtadienį Rožyno bendruomenė būrėsi į renginį „Tautiniai akcentai rūbuose“, kuris vyko Rožyno progimnazijos bibliotekoje-skaitykloje. Renginį, skirtą Lietuvos šimtmečiui, tradiciškai atidarė bendruomenės choras „Rožynas“. Pirmą kartą buvo sudainuotas Rožyno bendruomenės himnas.

Panevėžio darbo rinkos mokymo centro dizainerė Danutė Valintėlienė kalbėjo apie tautinio kostiumo siuvimo, sijono klostavimo, puošybos elementus ir jų niuansus, o tautodailininkės, juostų audėjos Violeta Valentonytė su dukra Urte Šalikaite-Pranckūniene pristatė savo kurtas juostas, parodė, kokiomis austomis juostomis galima pasipuošti ir kaip pritaikyti senojo amato elementus šiandieniniam žmogui. Šiuolaikiniam, dinamiškam, tautiškumą mėgstančiam vyrui siūlo tautiškai stilizuotas peteliškes, kaklajuostes, moterims austas apyrankes, seges, plaukų papuošalus. Sijono segėjimo tradiciją pristatė žolininkė, moteriškumo propaguotoja Dalia Petraitienė. Renginį vainikavo rožyniečių bendruomenės narių muzikiniai numeriai. Šis renginys sujungė bendruomenės narius bendrai diskusijai apie tautinį raštą, lietuvišką identitetą . Visus sušildė maloni aplinka ir šiltos arbatos puodelis. Visus, norinčius šiltai pabendrauti, sužinoti ir aptarti rūpimus klausimus, kviečiame į Paskutinio mėnesio ketvirtadienio renginius. O tie, kas nori pasisiūti tautinius rūbus, kviečiame antradienį ir ketvirtadienį nuo 15 val. į Rožyno progimnazijos biblioteką-skaityklą.

Renginio svečiai galėjo apžiūrėti Staselės Stašelienės senosios tekstilės „Tas rankų švelnumas“ , Rožyno bendruomenės narės atneštų audinių, siuvinių ir gintarų kolekciją bei Romualdos Zoltnerienės lietuviško rašto karpinių parodas.

Jovita Brinkaitė – Karalienė
Rožyno progimnazijos- bendruomenės bibliotekos vedėja


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: