Teatrui ir kino filmams skirtų kostiumų paroda – Panevėžyje

Tarptautinę teatro dieną, kovo 27-ąją, Juozo Miltinio dramos teatre ir Juozo Miltinio palikimo studijų centre Algirdo g. atidaroma spektakliams ir kino filmams sukurtų kostiumų paroda.

Ekspozicijoje – per 50 originalių kostiumų eskizų, kuriuos sukūrė dailininkė Gražina Konstancija REMEIKAITĖ. Tarp jų ir pirmieji dailininkės darbai teatrui – kostiumai A.Strindbergo dramai “Mirties šokis”, kurį Panevėžio dramos teatre 1973 m. pastatė Juozas Miltinis. Nuo to laiko prasidėjo G.K.Remeikaitės, kaip teatro ir kino kostiumų kūrėjos, kelias ir kūrybinis bendradarbiavimas su Maestro Miltiniu. Rengiant šią parodą, muziejui patikėta išlikusi Juozo Miltinio dramos teatro aktorės Dalios Melėnaitės, vaidinusios Alisą “Mirties šokyje”, suknelė.

Kaip kostiumų kūrėja dailininkė prisidėjo ir prie profesionalaus lietuviško kino istorijos. Bendradarbiavo su žymiais Lietuvos kino režisieriais – Gyčiu Lukšu, Arūnu Žebriūnu, Algirdu Dausa, Algimantu Kundeliu. Parodoje – eskizai ir drabužiai kino filmui “Anglų valsas” (režisierius Gytis Lukšas, 1982 m.), J.Offenbacho operetei “Gražioji Elena (rež. L.M.Zaikauskas, 1989 m.) ir kiti.

Pirmą kartą paroda, supažindinanti su keturių dešimtmečių dailininkės kūryba, pristatyta pernai G.K.Remeikaitės gimtajame krašte – Kėdainiuose. Šiemet – Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje Vilniuje, kur saugomi dailininkės kūriniai.

G. K. Remeikaitė gimė 1934 m. lapkričio 25 d. Josvainiuose, Kėdainių r. Kaip kostiumų kūrėja aktyviai dirbo nuo 1962 iki 2001 metų. Ji viena iš pirmųjų dizainerių 1962-aisiais pradėjusių dirbti Vilniaus modelių namuose ir taip prisidėjusių prie pirmuosius žingsnius žengiančios lietuviškos mados istorijos.

Gražina Konstancija Remeikaitė sukūrė kostiumų eskizų daugiau nei dvidešimčiai kino filmų ir trisdešimt šešiems teatro pastatymams. Dailininkės kūryba 2011 metais įvertinta Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Panevėžyje paroda veiks iki gegužės 20 d.


Parengė Gertrūda Rinkūnienė, Juozo Miltinio dramos teatro literatūrinės dalies specialistė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: