Teisme atversta prie staklių susižalojusio nepilnamečio byla

Šiandien Panevėžio apylinkės teisme atversta baudžiamoji byla dėl darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimo. Byloje kaltinamas vienos Panevėžio įmonės savininkas, kuris nelegaliai įdarbino nepilnametį, metalo apdirbimo staklėmis nusipjovusį dalį plaštakos.

Kaip rašoma bylos medžiagoje, įmonės savininkas R. M., vykdydamas darbdavio funkcijas ir privalėdamas sudaryti darbuotojams saugias ir nekenksmingas darbo sąlygas bei būdamas atsakingas už darbuotojų saugą ir sveikatą, įdarbindamas nepilnametį nesudarė darbo sutarties, galimai neturėjo asmens sveikatos priežiūros išduotos medicininės pažymos.

Prokuratūros perduotais bylos duomenimis, keturiolikmetis buvo paskirtas dirbti jam draudžiamą darbą prie metalo apdirbimo staklių, nors neturėjo kvalifikacinio pažymėjimo ir analogiško darbo patirties. Vaikinas susižalojo kairės rankos plaštaką, kurios dalis buvo visiškai amputuota.  

Darbdavys kaltinamas pažeidęs darbų saugos įstatymuose ir kituose teisės aktuose nustatytus darbų saugos ir sveikatos apsaugos darbe reikalavimus, dėl ko įvyko nelaimingas atsitikimas, sunkiai sutrikdęs nukentėjusiajam sveikatą.

Byla išnagrinėta per pirmąjį teisiamąjį posėdį sutrumpinto įrodymų tyrimo būdu. Teismo procesinis sprendimas šioje byloje bus skelbiamas kovo 5 d.

Panevėžio apylinkės teismo informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: