T. Škutaitė (Nr. 2) ir A. Židonis (Nr. 7) yra Liberalų sąjūdžio kandidatai į Panevėžio miesto savivaldybės tarybą (Asm. archyvo nuotr.).

Teresė Škutaitė ir Adomas Židonis. Apie kultūrą panevėžietiškai

Jau ne pirmus metus matome, kad Panevėžio kultūra įgyja naują, modernų, tačiau tuo pat – savitą veidą. Tai ir miesto kultūrine ambicija virtęs Stasio Eidrigevičiaus menų centras, ir išskirtinė „Pragiedrulių” rezidencija, ir tikrą renesansą išgyvenantis Juozo Miltinio dramos teatras. O kur dar atskiros kultūrinės iniciatyvos, kaip festivalis „Iškrovos” ar slemas. Nors kultūra politikoje dažnai nepelnytai nustumiama į antrą planą, tikime, kad būtent miesto kultūrinis identitetas gali tapti viena mūsų vizitinių kortelių, pozicionuojant Panevėžį Baltijos regione.

Mes, liberalai, siekiame, jog Panevėžys taptų ne tik geografiniu tašku, jungiančiu Baltijos valstybių sostines, bet ir realiu regiono traukos centru. Septintu miestu Baltijos šalyse. Tikime, kad toliau ugdomas ir puoselėjamas miesto kultūrinis gyvenimas ne tik atneštų didelę pridėtinę vertę panevėžiečiams, bet ir pritrauktų į Panevėžį daugiau svečių. Norime, kad mūsų miestas taptų laukiamiausia stotele kultūringam savaitgaliui. Kaip tai pasiekti?

Industrinė kultūra – panevėžietiškas kelias

Panevėžys – miestas, turintis ryškų pramoninį veidą. Jau sėkmingai diegiame Industry 4.0 inovacijas versle, kodėl nepabandžius inovuoti ir panevėžietiškos kultūros?

Mūsų mieste gausu pramoninių pastatų jau įgyvendinusių savo pirmines misijas. Transformuokime juos ir atverkime kultūrai – leiskime vietos menininkams čia eksponuoti parodas, rengti performansus bei koncertuoti.

Reivas konservų fabrike. Skamba netikėtai? Kai anksčiau ar vėliau ši idėja bus įgyvendinta, atsiminkit, kad pirmiausia perskaitėt čia. Vakarėliai pramoninėse erdvėse – jau nebe nauja ir vis populiarėjanti tendencija Europos miestuose. Žinoma, užtikrinant visišką dalyvių saugumą.

Galiausiai, auginkime ateities Panevėžio kūrėjus. Esame įsitikinę, kad turime dar ženkliau ir skaitlingiau remti miesto menininkus, didelį fokusą uždedant jaunimui. Taip pat įsiklausyti į kuriančio jaunimo poreikius. Iš muzikantų girdime, kad Panevėžyje itin trūksta erdvių koncertuoti augančioms grupėms. Todėl siūlome mieste kurti vadinamąsias mažąsias meno erdves, kad atrištume rankas (ir stygas) Panevėžyje augantiems talentams.

Panevėžys po vidurnakčio – ne grėsmė, o galimybė

Dėka mieste sėkmingai įvykdytų infrastruktūrinių pokyčių ir bendruomeniško miestiečių mentaliteto, Panevėžyje leisti laisvalaikį tamsiuoju paros metu tampa vis smagiau. Pamažu suprantame, kad kultūra nesibaigia nusileidus saulei. Tačiau dar turime pasistengti, norėdami realiai įdarbinti naktį miestui.

Įtrauki ir saugi naktinė ekonomika – kiekvieno pažangaus ir vakarietiško miesto gyvenimo dalis. Svarbu pabrėžti, kad Panevėžio naktinės ekonomikos „žaidėjai” kol kas sėkmingai veikia pavieniui. Ko trūksta, tai vienijančio požiūrio – matyti miesto naktinio gyvenimo visumą.

Tam reikalingas aiškus sutarimas savivaldybėje. Štai, pavyzdžiui, kryptinga naktinės ekonomikos strategija galėtų tapti atspirties tašku. Ją parengti turėtume inicijuodami diskusiją su panevėžiečiais apie naktinę miesto viziją, kultūrinių renginių skatinimą tamsiuoju paros metu, bei, žinoma, jų įtraukumą ir saugumą.

Nes naktinis gyvenimas – tai ne tik vakarėliai. Tai visa apimantis miesto gyvenimas sutemus – nuo apšvietimo, erdvių, socialinių paslaugų iki kultūrinių patirčių. Laikas sudaryti galimybes finansavimą gauti ir toms kultūrinėms iniciatyvoms, kurios vyksta vėliau 22 val. vakaro. Tačiau kur laisvė, ten ir atsakomybė – kartu įsipareigojame dirbti, kad kiekvienas panevėžietis, pramogaujantis sutemus, čia jaustųsi saugiai. Ir visai nesvarbu, jaunas ar vyresnio amžiaus. Tam organizuosime prevencines programas, kad naktinis gyvenimas Panevėžyje būtų ne tik gyvybingesnis, bet ir saugesnis bei sveikesnis.

Panevėžys jau pasižymi ryškiu kultūriniu veidu. Tačiau mes tikime, kad dar stipriau įsiklausius į miesto kultūros bendruomenę, įveiklinus pramoninį palikimą bei pradėjus vystyti kultūrinę ekonomiką naktį, galime tapti pavyzdžiu ne tik Lietuvoje, bet ir visame regione.

 

Politinė reklama. Apmokėta iš Liberalų sąjūdžio Panevėžio miesto rinkimų apygardoje Nr. 32 kandidatų sąrašo PK sąsakitos. Užsak. Nr. A23-2. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: