Tęsiasi susitikimai su abiturientais

Vis daugiau Panevėžio ir Utenos apskričių abiturientų susipažįsta su  Lietuvos privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistema per susitikimus su Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) specialistais. Įstaigos nuotoliniu būdu rengiamose netradicinėse pamokose nuo kovo pabaigos dalyvavo jau 8 gimnazijų abiturientai, iš viso beveik 200 mokinių. Šią savaitę dar numatytas susitikimas su Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklos mokiniais.

 Panevėžio TLK Administravimo skyriaus vedėja Asta Levickienė džiaugiasi, kad įstaigai visai neblogai sekasi pritaikyti bendradarbiavime su Panevėžio miesto gimnazijomis anksčiau įgytą patirtį kitokiu, prie dabartinės situacijos priderintu būdu. Organizuoti pavyksta net ir interaktyvią viktoriną, kurios nugalėtojai vėliau sulaukia prizų per mokyklas.

Susitikimus rengti padedantys pedagogai, karjeros patarėjai įžvelgia tokių susitikimų naudą ir tvirtina, kad netradicinės pamokos apie sveikatos draudimą mokyklas baigiantiems mokiniams yra vertinga informacija, pritaikoma savarankiškame gyvenime. Kaip teigia Molėtų rajono Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazijos mokytoja Regina Čeikauskienė, po susitikimo su ligonių kasos specialistais mokiniai tikrai žinos, kur kreiptis dėl PSD ir ką daryti, kad jis būtų nenutrūkstamas.

Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė ir skyriaus patarėja Laura Nakrošienė abiturientams pasakoja, kodėl sveikatos draudimas yra privalomas, akcentuoja, kad jis turi būti nepertraukiamas, taip pat pateikia pavyzdžių, kas nutinka, kai gyventojai nepasirūpina savo PSD nenutrūkstamumu. Mokiniams aiškinama: nėra tokios galimybės gyvenant ir dirbant Lietuvoje nemokėti PSD įmokų vien dėl to, kad jautiesi sveikas, nesilankai pas gydytojus, nes PSD sistema mūsų šalyje paremta visuotinumo ir solidarumo principais. PSD įmokas moka visi – vieni daugiau, kiti mažiau pagal galimybes, – taip prisidėdami prie sistemos finansavimo tam, kad susirgę gautų gydymą, kada jo reikia ir tiek, kiek reikia, t. y. jis būtų apmokėtas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF).  

Netradicinėse pamokose pabrėžiama, kad baigę mokyklas mokiniai turės ne tik teisių, bet ir pareigų, kurias reikės atsakingai  vykdyti. Ligonių kasos atstovai mano, kad dauguma dalyvavusiųjų tokiose pamokose ateityje nepatirs finansinių nepatogumų ar nuostolių dėl sveikatos draudimo, nes jau žinos, kaip jų išvengti.

Susitikimuose su abiturientais dėstoma apie PSD garantijas Lietuvoje ir užsienyje, draudimo galimybes, Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) svarbą, PSD sistemos funkcionavimo sąlygas. Mokiniai trumpai supažindinti su PSDF pajamomis ir išlaidomis, ligonių kasų veikla, jos paskirtimi suteikti garantiją, kad sveikatos priežiūros paslaugų, suteiktų apdraustiesiems PSD, išlaidos būtų kompensuotos ir kt. Paaiškinama, kokios yra valstybės lėšomis draudžiamų asmenų grupės, kur slypi pavojai padaryti žalą PSDF biudžetui ir ką daryti, kad tų pavojų būtų išvengta. Taip pat kalbama apie galimybes, kurias viešint kitose Europos Sąjungos šalyse suteikia ESDK turėjimas, kaip galima pačiam elektroniniu būdu užsisakyti kortelę ar susiformuoti, atsisiųsti ją pakeičiantį sertifikatą ir pan.

Po kiekvieno susitikimo mokiniams rengiama virtuali viktorina, kurioje abiturientai turi galimybę per programėlę atsakyti į 10 klausimų, susijusių su pamokoje pateikta informacija, bei iš karto sužinoti laimėtojus.

Panevėžio teritorinė ligonių kasa


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: