Mindaugas Juzokėnas

TO JŪS NENORITE ŽINOTI: Kiek skiesim pilietybę?

Mindaugas Juzokėnas

Jei referendumas dėl dvigubos pilietybės laimės, nenutrūkstamas srautas naujų piliečių gali perpildyti Lietuvos padangę. Kiek Lietuvos piliečių reikia Žemės planetai? Atsakymas „kuo daugiau, tuo geriau“ netinka, nes mūsų šalis anaiptol ne guminė. Turi būti kvotos ir aiški sistema, kad valstybė neuždustų nuo piliečių pertekliaus, o mūsų žmogiškieji resursai karo atveju neviršytų, pavyzdžiui, kiniškųjų.

Kadangi yra atlyginimas „į rankas“ ir atlyginimas „ant popieriaus“, siūlau remtis analogija. Nes piliečiai, realiai gyvenantys Lietuvoje yra, taip sakant „į rankas“, o gyvenantys svetur – „ant popieriaus“.

Čia galime remtis paprasčiausia proporcija. Tarkim, žmogus gauna 1000 eurų algos „ant popieriaus“. Skaičiuoklėse internete randame, kad tuomet jo alga į rankas – 651,65 euro. Iš statistikos žinome, kad Lietuvoje realiai („į rankas“) gyvena 2,8 mln. gyventojų. Tuomet sudarom proporciją:

1000 € : 651,65 €
x : 2,8 (mln.)

Kad sužinotume x (maksimalų piliečių skaičių), mums reikia 1000 padauginti iš 2,8 ir gautus 2800 padalinti iš 651,65. Štai jums ir prašom: x= 4,29678508401 (mln.)

Maksimaliai turėtume 2,8 mln. piliečių „į rankas“ ir 1,5 mln. „ant popieriaus“ arba vienam gyvenančiam čia tektų kiek daugiau nei pusė piliečio Čikagoj, Londone, Paryžiuj, Milane, Maskvoj, Keiptaune, Ulan Batore.

Gerbiamieji, privalome turėti saiką! Antai išvystyto socializmo laikais 28 alkanos karvės per dieną duodavo 300 litrų pieno. Tarybinis pilietis užrašydavo, kad išlaužė 450 litrų išmilžio ir eidavo miegoti, tikėdamasis premijos. Išsimiegojęs, vietoj premijos pilietis gauna papeikimą už per mažus rodiklius. Bet jis nenusimena ir užrašo, kad nuo šiandienos, partijai ir vyriausybei nurodžius, tos pačios 28 alkanos karvės išdavė lygiai vieną toną pieno. O kad nebūtų siučiuptas „už prirašymą“ (už „per mažai“ nusudavo ausį, už „per daug“ sodindavo) išsivystęs socialistinis pilietis į pienutį įliedavo vandenuko. Kodėl ne, jei vandentiekis iki pat agregatų nutiestas? Pieno kombinatas iš tos tonos balinto vandens išlauždavo dvi tonas popierinio sviesto, todėl visi tarybiniai piliečiai vaikščiojo sotūs ir laimingi.

Mielieji, mes seniai nutolome nuo tokio išsivystymo lygio. Mūsų piene nebėra vandens! Jame nebėra netgi laktozės! Todėl būkime protingi, dar kartą maldauju – turėkime saiką.

Tuomi remiantis, Konstitucijoje reikalauju įtvirtinti nuostatą, kad Lietuvos piliečių negali būti daugiau, nei 4,3 milijono. Lietuva neturi nuskęsti popierinių piliečių gausoje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: