Tobulėju dalindamasis

Vis mažiau lieka abejojančių, kad efektyviai teikiamos mokinių ugdymo karjerai paslaugos yra svarbios tiek švietimo sistemai, tiek darbo rinkai bei jų tarpusavio sąveikai. Kad moksleivis gautų geros kokybės informaciją, patarimų, susijusių su mokymosi ir profesinės veiklos galimybėmis, didelė atsakomybė tenka mokyklose dirbantiems  karjeros specialistams (profesijos patarėjams).

Vasario 23 d. virtualioje aplinkoje įvyko Panevėžio švietimo centro ir profesijos patarėjų metodinio būrelio organizuotas seminaras „Gerosios patirties sklaida, nuotolinio konsultavimo(si) ypatumai karjeros specialistų darbe“. Seminaro tikslas – skatinti Panevėžio mokyklų karjeros specialistus plėtoti savo profesines kompetencijas, keistis gerąja patirtimi ir ieškoti naujų galimybių kaip stiprinti mokinių asmeninių ir karjeros kompetencijų ugdymą.

Seminaro metu Panevėžio savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Audronė Bagdanskienė pasidžiaugė, kad ir nuotolinio mokymo(si) metu mokinių ugdymo karjerai renginiai ir veiklos miesto įstaigose nenutrūko, o sėkmingai tęsiamos.

Virtualaus renginio metu Vilniaus kolegijos Karjeros centro vedėja Beata Gervickaitė  skaitė pranešimą „Konsultanto ir mokinio dialogas ieškant karjeros sprendimo“, kuriame profesijos patarėjams priminė karjeros konsultacijų struktūrą, aptarė dažniausiai jų metu užduodamus klausimus, pasidalijo mokinių individualiam ir grupiniam konsultavimui tinkančiais metodais.

Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos profesijos patarėja Marija Žilinskaitė skaitė pranešimą „Karjeros dienos organizavimas online: iššūkiai ir galimybės“. Pranešime karantino laikotarpis karjeros specialistų darbe buvo pristatytas ne kaip grėsmė, o kaip galimybė pokyčiams. Priminta, kad visos nesėkmės būtinos sėkmės istorijų kūrimui.

 „Saulėtekio“ progimnazijos profesijos patarėja Vitalija Balčiūnienė pristatė praktinį užsiėmimą „Gyvenimo prioritetai“, padėsiantį karjeros specialistams dienos darbuose ir rutinoje prisiminti, kad būtina laiko skirti ir sau: asmeniniam augimui, savirefleksijai ir poilsiui.

Alfonso Lipniūno  progimnazijos profesijos patarėja Dainora Raudienė savo pranešime „Praktinė ugdymo karjerai veiklos patirtis“ pasidalijo mokykloje sukurta ugdymo karjerai sistema ir praktinėmis veiklomis, padedančiomis mokiniams pasirinkti tolesnį mokymosi (gimnazijose ar profesinėse mokyklose) kelią.

Smagiu ir pavykusiu projektu pasidalijo „Beržų“ progimnazijos profesijos patarėja Justina Stacevičienė. Jos pristatytas projektas „Šok iš tėvų piniginės“ suintrigavo ne vieną kolegą ir priminė, kad mokinių verslumą svarbu pradėti ugdyti kuo jaunesniame mokykliniame amžiuje.

Džiaugiamės, kad miesto karjeros specialistai nuoširdžiai sėmėsi patirties vienas iš kito, diskutavo. Tikime, kad šis nuotolinis seminaras padėjo jiems atsinaujinti, pasidžiaugti vieni kitų teigiamais ir optimistiškais darbo pavyzdžiais, o tai leis lengviau įveikti kylančius profesinius iššūkius ir sėkmingai tęsti karjeros specialisto misiją – sėkmingą ir kokybišką mokinių ugdymą karjerai.

Panevėžio miesto karjeros specialistų metodinio būrelio pirmininkė, Juozo Miltinio gimnazijos Ugdymo karjerai centro vadovė Giedrė Valaitienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: