Tolerancijos tema domina ir jaunus, ir vyresnius

Praėjusią savaitę KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete įvyko paskutinis – trečiasis ciklo „Tolerantiškos visuomenės ugdymas“ seminaras „Teisė į gyvybę: skirtingi įsitikinimai. Ar įmanoma konstruktyvi diskusija?“.

Seminarą, kaip ir pirmuosius du, vedė Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto lektorė dr. Jūratė Baltušnikienė ir vienuolis kunigas Kęstutis Brilius.

Pirmieji du ciklo seminarai-diskusijos apie tolerancijos sąvoką, netolerancijos apraiškas, dvilypę žmogaus prigimtį, kriminalinio elgesio psichologiją vyko G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje. Renginius lydėjo temą praplečiančių filmo „Čia mūsų namai“ ir laidų ciklo „Visi esame žmonės: apie toleranciją kitaip“ laidos iš bibliotekos fondo peržiūros. Trečiajame seminare diskutuota apie tai, ar teisė į gyvybę yra absoliuti, pritarti ar ne mirties bausmei, eutanazijai, abortams, organų transplantacijai. Aptartos teisinės kategorijos būtinoji gintis ir būtinasis reikalingumas.

Seminaro organizatoriai džiaugiasi, kad susirinko tiek daug klausytojų. „Smagu, kad tolerancijos tema domisi ir jaunimas, ir brandaus amžiaus žmonės. Po kiekvieno susitikimo dalyviai norėdavo dar padiskutuoti, išsakyti savo nuomonę, pasidalinti net asmeniniais išgyvenimais. O tai tik parodo nagrinėtų temų aktualumą. Nesitikėjau tokio susidomėjimo ir aktyvaus klausytojų dalyvavimo. Džiaugiuosi, kad seminaras pavyko. Be to, tikiuosi, kad dalyviai, išgirdę skirtingas nuomones bei argumentus tapo tolerantiškesni žmonėms, turintiems kitokį požiūrį, skonį ar kitaip besielgiantiems. Kita vertus, seminaro metu akcentavau, kad kritika neprieštarauja tolerancijai, tačiau kritikuodami neturime pakenkti žmogaus garbei ir orumui. Be to, tolerancija nėra beribė, mes juk negalime toleruoti to, kas pažeidžia kito žmogaus teises ir laisves.“ – teigė J. Baltušnikienė.

Iš viso seminaruose dalyvavo per 100 panevėžiečių ir miesto svečių. Dalyviams įteikti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: