Aistės Skrebytės nuotr.

Tradicijų sergėtojai rinkosi į Nibragalio Mojavą

Gegužės 28 dieną po dvejų metų pertraukos į svetingąją Zimnickų sodybą vėl susirinko gausus būrys žmonių – čia vyko tradicinė Nibragalio krašto šventė, Mojava. Ją rengė Miežiškių kultūros centro Nevėžio padalinio darbuotojos, padedamos entuziastingų pagalbininkų, vietos gyventojų.

Šiemetė Mojava ypač svarbi sodybos šeimininkams, šventės rėmėjams Laimutei ir Petrui Lipnickams. Prieš pusę metų kapeliuose atgulė paskutinioji garsiųjų Nibragalio dainininkių narė, sodybos šeimininkė ir Mojavų organizatorė Veronika Zimnickaitė. Pagerbiant jos atminimą šalia altorėlio į senovinę kraičių skrynią buvo sudėtos jos austos drobės.

Sodybos šeimininkės Laimutės Lipnickienės ir ilgametės kultūros darbuotojos, šventės pradininkės Stasės Eigirdienės papuoštas Mojavos altorėlis kvietė pasimelsti Švč. Mergelei Marijai. Maldoms vadovavo buvusios pagrindinės Mojavų vedėjos Stasės Barkauskienės dukra Vida Grikšelienė.

Po maldų šventėje dalyvavę dainininkai ir muzikantai pakvietė linksmintis. Vaikai iš Nevėžio padalinio parodė programėlę apie Sekmines, o folkloro dainininkių grupė „Radasta“ kvietė prisiminti Nibragalio dainininkių dainas (abiejų kolektyvų vadovė Jolanta Karaliūnienė). Moterų ansamblis „Ratelis“ (vadovė Birutė Korsakienė) iš Panevėžio dainavo jausmingus romansus, o svečiai iš Anykščių rajono, Andrioniškio skyriaus kaimo kapela „Pelyša“ (vadovas Vytautas Žiukas) kvietė dainuoti kartu. Trakiškio folkloro ansamblis „Margutis“ (vadovė Vilija Šaparnienė-Kišonienė), Miežiškių kultūros centro folkloro ansamblis „Ringis“ (vadovė Rita Gasaitienė) ir liaudiškos muzikos kapela „Rudenėlis“ (vadovė Gražina Krikščiūnienė) savo smagiomis dainomis ir melodijomis džiugino ir jaunus, ir senus.

Mojavos šventėje netrūko pramogų  vaikams. Vyko molio lipdymo edukacinė programa, ją vedė Vilma Timofejeva. Laima Tumšytė į šventę atsivedė asiliuką ir kvietė vaikučius pajodinėti.

Šventė praėjo, bet liko gražūs prisiminimai ir didžiulis noras tęsti šviesią krašto tapatybę saugančią tradiciją.

Teksto autorė Jolanta Karaliūnienė

                       Nuotraukos Aistės Skrebytės


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: