Tradicinė medelių sodinimo akcija subūrė panevėžiečius

Saulėtą šeštadienį, balandžio 11 d., prie Panevėžio „Minties” gimnazijos stadiono esančioje apleistoje laukymėje tarp daugiabučių namų, rinkosi gausus būrys panevėžiečių.

Jie išklausę instruktažą apie medelių sodinimą ir šiukšlių rinkimo tvarką visi prisiminė šios gražios tradicijos – medelių sodinimo akcijos – pradžią. Algimantas Kirkilas, Panevėžio laisvųjų krikščionių bažnyčios narys, sodindamas medelius savo namo kieme pamąstė, jog šiam gražiam darbui galima suburti daugiau bendraminčių ir puoselėti idėją kaip tradiciją. Tad šiais metais Panevėžio laisvųjų krikščionių bažnyčia jau devintąjį kartą kvietė miesto bendruomenę sodinti medelius, papuošiant miesto erdves.

Jau antrus metus iš eilės prie akcijos prisidėjo ir Pilietinis judėjimas KARTU su idėja apjungti medelių sodinimą ir akciją DAROM.

Iš viso buvo pasodinta daugiau nei 80 medelių: apie 30 liepaičių, 25 klevai, 20 ąžuolų, 3 beržai, 5 uosiai, 12 pušelių ir kt., surinkta nemaža krūva šiukšlių, apgenėti krūmai, surinktos šakos ir sugrėbti pernykščiai lapai, o svarbiausia praplėstas pažįstamų ir draugų ratas bei sustiprinta bendruomenė! Baigę darbus susirinkusieji džiaugėsi, jog ši erdvė dabar daug patrauklesnė pasivaikščiojimams, o aplinkinių namų gyventojai, įsijungę į talką, žadėjo pasikalbėti su kaimynais apie tolimesnį tvarkos palaikymą.

Gerais dalykais reikia dalintis – taip, kaip gera idėja pasidalino Algimantas. Savo trumpoje kalboje jis išsakė lūkesčius, kad kitąmet jubiliejiniame medelių sodinime galėtų groti jau ir orkestras!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: