Ikea nuotr.

Trūksta idėjų, kaip padengti švenčių stalą? Rasti įkvėpimo padės ši galerija

Žiemos šventės neįsivaizduojamos be šeimos, draugų ir bendro vaišių stalo. Per Kalėdas jis tampa bene svarbiausiu atributu namuose, suburiančiu artimuosius. O tam, kad pastangos padengti stalą netaptų galvos skausmu, interjero dizainerė pataria užduoti sau vieną klausimą – radus atsakymą į jį, visa kita stos į vietas. Ir nesijaudinkite: ruošiantis daug išlaidų neprireiks, tik šiek tiek išradingumo.

Pasak interjero dizainerės, reikėtų pradėti nuo klausimo, kokia bus jūsų šventinio stalo tema. „Sugalvojus temą, bus lengviau sukurti harmoningą vaizdą visuose namuose ir nepasiklysti renkantis iš daugybės galimų stilių. Ji padės apsispręsti ne tik kokias dekoracijas naudoti, bet ir kokius patiekalus ruošti”, – sako IKEA interjero dizainerė Morta Bučinskienė.

Pavyzdžiui, kaip temą pasirinkę žiemos pasaką, vaišių stalą galėsite dekoruoti mažomis eglutėmis, kalėdiniais žaisliukais ar net mitinių būtybių dekoracijomis, kurios padės vaikystės pasakoms atgyti. Tuo tarpu folklorinei tematikai ypač tiks tradiciniais raštais marginta staltiesė ir lininės servetėlės, raudonos ir žalios spalvų deriniai, šiaudiniai papuošimai ir ranka užrašytos kortelės svečių lėkštėse. Moderniam švenčių stalui galima rinktis sniego tematiką: skurti apsnigto miško jausmą padės balta tekstilė, sidabro spalvos papuošimai, stikliniai ir porcelianiniai indai, žvakės ir dekoratyvinės eglutės.

Derinkite ne daugiau kaip keturias spalvas

Nepriklausomai nuo to, kokią temą pasirinksite dekorui, interjero dizainerė primena: jei ant stalo bus per daug spalvų ir papuošimų, jis atrodys ne šventiškai, o netvarkingai. Todėl reikėtų apsiriboti ne daugiau kaip keturiomis spalvomis.

„Jei planuojate gausiai puošti stalą dekoracijomis ir naudoti spalvotas lėkštes, staltiesė turėtų būti vienspalvė. Ir atvirkščiai – patiesę margą staltiesę, indus ir papuošimus rinkitės ramesnių, vienspalvių spalvų. Kad namai atrodytų vientisai, tas pačias spalvas atkartokite ne tik ant stalo, bet ir ant eglutės, palangių ar sofos pagalvėlių“, – sako interjero dizainerė.

Prieš dengiant stalą, ji siūlo pirmiausia skirti laiko ir prisiminti, kokių indų ar papuošimų turite iš praėjusių metų: „Kad stalas atrodytų šventiškai, nebūtina visko pirkti naujai. Kartais pakanka tik ryškesnės staltiesės ar medžiaginių servetėlių – ir paprasčiausiai baltos spalvos indai atsiskleis dar nematytu kampu. Seniai turimą servizą galima papildyti keliomis naujomis lėkštėmis.“

Dekoracijų parsineškite iš miško

Papuošimų švenčių stalui galima rasti ir gamtoje. Išėję pasivaikščioti į mišką, rinkite kankorėžius, eglių šakas ir kitas šakeles – pamerktos vazoje ir papuoštos eglutės žaisliukais, jos bus puiki kalėdinė dekoracija.

„Smulkiomis šakelėmis galima papuošti ir svečių lėkštes – tiesiog suriškite kelias, apjuoskite kaspinu ir pririškite vardo kortelę. Tai maža, tačiau asmeniška ir labai maloni detalė, kuri leis jūsų svečiams jaustis laukiamiems”, – teigia M. Bučinskienė.

Papuošimais iš gamtos lengva kurti šventinę nuotaiką – pavyzdžiui, gyva eglės šaka ne tik sušildys širdį, bet ir pripildys namus jaukaus Kalėdų kvapo. Jei vis dėlto norite išvengti byrančių spyglių ar nepageidaujamo sąlyčio su maistu, namuose ir ant vaišių stalo natūralius eglišakius galite pakeisti dirbtinių augalų girliandomis – atrodys gražiai ir tarnaus ne vienus metus.

Kurkite magiją šviesomis

„Dar vienas neatsiejamas Kalėdų stalo akcentas, kuriantis ypatingą šventinę nuotaiką, yra įvairių rūšių žvakės ir dailios žvakidės. Tiesa, jos reikalauja papildomo atsargumo: įsitikinkite, kad atvira liepsna nepasieks kitų dekoracijų, o pačias žvakes statykite bent 7 cm atstumu viena nuo kitos. Jei namuose yra mažų vaikų ar gyvūnų, geriau rinktis saugesnę alternatyvą – LED žvakes su baterijomis“, – pataria M. Bučinskienė.

Ji taip pat primena, kad vietoj žvakių ar kartu su jomis galima naudoti ir baterijomis veikiančias LED lempučių girliandas. Jos gražiai atrodys ir ištiestos per visą stalo ilgį, ir vazose ar po stikliniais gaubtais. Kad būtų dar šventiškiau, tuos pačius šviečiančius akcentus verta atkartoti ir kitose namų vietose: prie įėjimo durų, ant palangių ar kavos staliuko.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: