AINA.LT nuotr.

Trys Panevėžio miesto mokyklos įgyvendina darnaus judumo projektą

Trys Panevėžio miesto progimnazijos – „Ąžuolo“, Rožyno ir Beržų – drauge su VšĮ Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centru įgyvendina projektą „Mokyklos už darnų judumą Panevėžio mieste“. Projekto įgyvendinimo metu bus siekiama paskatinti mokyklų bendruomenes aktyviau prisidėti prie darnaus judumo populiarinimo Aukštaitijos sostinėje. Panevėžio miesto savivaldybė yra patvirtinusi darnaus judumo planą, kurio viena iš priemonių – gyventojų skatinimas po miestą keliauti ekologiškomis transporto priemonėmis.

Siekiame, kad kuo daugiau miestiečių keliautų ekologiškomis transporto priemonėmis ar pėsčiomis ir džiaugiamės, kad suprasdamos judėjimo svarbą prie sveikesnės aplinkos kūrimo vis dažniau prisijungia ir švietimo bendruomenės. Šio projekto įgyvendinimo metu bus siekiama moksleivius supažindinti su darnaus judumo plano svarba kiekvieno piliečio gyvenime, motyvuoti moksleivius, mokyklų darbuotojus, aktyviau naudotis dviračiais, paspirtukais, keliauti pėsčiomis ar naudotis viešuoju transportu.

Projekte „Mokyklos už darnų judumą Panevėžio mieste“ dalyvaujančių progimnazijų mokytojai, mokiniai, atsižvelgdami į tai, kad vis dar didžioji dalis mokinių į ugdymo įstaigas atvežami automobiliais, padedant konsultantams ketina parengti mokyklos darnaus judumo planą. Drauge analizuodami esamą situaciją, nagrinėdami kylančius iššūkius ir problemas, ieškos praktiškų ir patrauklių sprendimų, kaip keliauti į mokyklą ir iš jos darniu, saugiu būdu.

Pagrindinė eksperimento tikslinė grupė – mokyklų bendruomenės, įskaitant 10–16 metų moksleivius, jų tėvus ir mokytojus. Siekiant įtraukti jaunus žmones į projektą bus naudojami inovatyvūs, interaktyvūs metodai, pvz., organizuojami aktyvų, kūrybišką vaikų dalyvavimą vietinį mobilumą skatinantys forumai, seminarai, interaktyvūs žaidimai ir kt. Pagrindinis iššūkis – veiksmingai įtraukti ir motyvuoti vaikus išreikšti savo nuomonę, idėjas, kaip dar labiau vystyti darnų judumą mieste.

Projekto įgyvendinimo metu jaunimas bus skatinamas į mokyklą keliauti tvariomis transporto priemonėmis, bus priimti sprendimai, kaip pagerinti į ugdymo įstaigas keliaujančiųjų asmenų skaičių. Be to, bus suteikta daugiau žinių apie klimato kaitos veiksmus, leisiančios jaunimui prisidėti prie vietos politikos rekomendacijų kūrimo.

„Mokyklos už darnų judumą Panevėžio mieste“ yra ES šalyse įgyvendinamo projekto „Shared green Deal“ dalis. Konkurso metu atrinkti 24 vietos, regioninių institucijų bei nevyriausybinių organizacijų parengti projektai, socialiniai eksperimentai yra įgyvendinami įvairiose ES šalyse, kurie prisidės prie Europos žaliojo kurso 6 prioritetinių sričių – švari energetika, žiedinė ekonomika, efektyvi renovacija, darnus judumas, tvarios maisto grandinės ir bioįvairovės išsaugojimas priemonių įgyvendinimo.

Numatoma, kad projekte dalyvaujančios Panevėžio mokyklos taps pavyzdinėmis, iš kurių patirties galės semtis kitos ugdymo įstaigos.

Planuojama projekto pabaiga – 2024 m. vasaris.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: