Tulpių gatvės namo gyventojai pro langus šaudo į kovarnius

Konfliktas tarp varninių paukščių ir žmogaus Panevėžyje tęsiasi. Penktadienį, gegužės 15 d. Panevėžyje iš Tulpių gatvėje esančio daugiabučio namo išėjusį pasivaikščioti pilietį privertė krūptelti išgirsti šūviai.

Žmogus išsigando ir pagalvojo, kad kažkas šaudo į jo pusę, bet pamatė krentantį kovarnį. Kažkuris iš Tulpių gatvės namo gyventojų paleido net 6 šūvius į besisukiojančius medžiuose kovarnius. Pilietis, priėjęs prie nušauto kovarnio, ant jo kojos pamatė uždėtą žiedą. Šis žmogus domisi fotografijos menu ir tą paukštį ne kartą buvo užfiksavęs savo nuotraukose. Pilietis kreipėsi į T.Ivanausko muziejaus darbuotojus, kurie nustatė, kad paukštis yra žieduotas Vokietijoje.

Šį įvykį tiria Panevėžio miesto policijos komisariatas, kuris aiškinasi, iš kurio buto buvo paleisti šūviai, savo ruožtu tyrimą atlieka ir Gyvosios gamtos apsaugos inspekcija.

Miesto teritorijoje be leidimo naudoti šaunamąjį ginklą yra draudžiama. Taip pat šiuo metu pilkųjų varnų ir kovarnių medžioklė yra draudžiama. Jie yra medžiojami paukščiai ir jų medžioklė leidžiama nuo liepos 1 d. iki kovo 1 d. Asmenims, padariusiems šį pažeidimą, numatoma administracinė bauda nuo 868 iki 1737 eurų.

Kovų ir pilkųjų varnų populiacijai mažinti regionų aplinkos apsaugos departamentai išduoda leidimus. Šiuose leidimuose yra nurodomi būdai ir priemonės, kuriais populiacija bus mažinama, taip pat nurodomas laikotarpis, kada varninių paukščių populiacija gali būti mažinama.

Kitoje miesto pusėje taip pat įvyko konfliktas tarp varninių paukščių ir žmogaus. Kniaudiškių gatvėje vyko tuopos genėjimo darbai, kurių metu buvo sunaikintas kovo lizdas. Nuo kovo 1 d. neturint leidimo draudžiama ardyti varninių paukščių lizdus, nes šiuo metu šie paukščiai peri. Už šį pažeidimą atsakingam asmeniui buvo paskirta administracinė bauda.

 

Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyr. specialistas Dalius Drevinskas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: