Pexels nuotr.

Turkija kelionės: TOP 7 lankytinos vietos

Europos ir Azijos žemynuose besidriekianti Turkija yra šalis, turtinga istorijos, kultūros ir gamtos grožio. Įvairūs jos kraštovaizdžiai – nuo šurmuliuojančių Stambulo gatvių iki ramių Egėjo jūros pakrantės paplūdimių – keliautojams suteikia galimybę patirti daugybę nepamirštamų įspūdžių. Nesvarbu, ar esate istorijos entuziastas, gamtos mylėtojas, ar gurmanas, Turkija kelionės nustebins kiekvieną keliautoją. Jūsų dėmesiui – TOP 7 lankytinos vietos, kurias verta aplankyti svečiuojantis Turkijoje.

1. Sofijos soboras, Stambulas

Iš pradžių pastatytas kaip katedra Bizantijos imperijoje, Sofijos soboras atlaikė laiko išbandymą ir vėliau tapo mečete, o dabar – muziejumi. Šis architektūros šedevras, išsiskiriantis savo masyviu kupolu, sudėtingomis mozaikomis ir religine reikšme, atspindi krikščioniškosios ir islamo religijų sandūrą. Dėl savo gilios istorijos ir stulbinančio vizualinio patrauklumo, šis muziejus yra išties vertas keliautojų, kuriuos domina Turkija kelionės, dėmesio. 

2. Pamukalė, Denizlio provincija

Pamukalė, iš turkų kalbos išvertus reiškianti ,,medvilnės pilį“, yra gamtos stebuklas, kuriam būdingos karbonatinių mineralų terasos, kurias paliko tekantis vanduo. Šiame siurrealistiniame, spindinčiame baltame kraštovaizdyje atsiveria ne tik kvapą gniaužiantys vaizdai, bet ir terminiai šaltiniai, kurie, kaip tikima, pasižymi gydomosiomis savybėmis. Netoliese yra įsikūręs senovinis Hierapolio miestas, kuris, kaip ir Pamukalės versmės, yra įrašytas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

3. Kapadokija, Antalija

Garsėjanti unikaliu mėnulio formos kraštovaizdžiu, senoviniais požeminiais miestais ir nepaprastais uolų dariniais, dažnai vadinamais ,,pasakų kaminais“, Kapadokija – tai tarsi patekimas į kitą planetą. Šį regioną geriausia tyrinėti skrendant oro balionu – saulei tekant, slėniai ir viršukalnės atsiveria iš paukščio skrydžio. Įvairios ekskursijos, pavyzdžiui, žygiai pėsčiomis ir apsilankymai Goremo muziejuje po atviru dangumi, atskleidžia gilią istoriją, iškaltą vietovės urvuose.

4. Efesas, Izmiro provincija

Kadaise buvusiame svarbiame romėnų mieste Efese yra viena didžiausių romėnų griuvėsių kolekcijų rytinėje Viduržemio jūros dalyje. Reikšmingi statiniai, tokie kaip Kelso biblioteka ir Artemidės šventykla (vienas iš septynių senovės pasaulio stebuklų), leidžia suprasti senovės pasaulio rafinuotumą. Vaikščiodami marmurinėmis gatvėmis, kuriomis kadaise vaikščiojo apaštalai Paulius ir Jonas, turėsite galimybę iš arti pajusti senovės istoriją.

5. Topkapi rūmai, Stambulas

Šie prabangūs rūmai, iš kurių atsiveria vaizdas į Bosforo sąsiaurį, beveik keturis šimtmečius buvo pagrindinė Osmanų imperijos sultonų rezidencija. Jų architektūra, kiemai ir puikios artefaktų kolekcijos, įskaitant pranašo Mahometo apsiaustą ir kalaviją, suteikia gilių žinių apie Osmanų imperijos prabangą ir galią. Haremo skyriuje galima susipažinti su asmeniniu sultonų gyvenimu.

6. Antalija, Viduržemio jūros pakrantė

Antalija yra kurortinis miestas, garsėjantis paplūdimiais, kalnais ir senoviniais miestais. Kaleiči senamiestis su siauromis grįstomis gatvelėmis ir istorine architektūra atspindi romėnų, bizantiečių, seldžiukų ir osmanų paveldą. Netoliese esantys Duden kriokliai ir Laros bei Konyaalti paplūdimiai suteikia galimybę pasigrožėti nuostabia gamta ir leidžia atsipalaiduoti bei pasimėgauti Viduržemio jūros saule.

7. Didysis turgus, Stambulas

Viena didžiausių ir seniausių turgaviečių pasaulyje – Didysis turgus, kuriame veikia daugiau nei 4 000 parduotuvių, yra gyvas spalvų, garsų ir kvapų derinys. Čia būtina apsilankyti kiekvienam, norinčiam pajusti šurmuliuojančią turkiškos prekybos atmosferą ir įsigyti tradicinių amatininkų dirbinių, prieskonių ir tekstilės gaminių.

Tyrinėdami šias lankytinas vietas, galėsite pakeliauti laiku ir geriau pažinti turtingą Turkijos istorijos ir kultūros paveldą. Nuo senovės griuvėsių iki gamtos stebuklų – Turkija kelionės žada nepamirštamą patirtį bei malonias akimirkas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: