Turto deklaravimui liko mažiau, nei dvi savaitės

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, kad iki deklaravimo pabaigos likus mažiau, nei dviem savaitėms, turtą Panevėžio ir Utenos apskrityse deklaravo 40 proc. tai privalančių padaryti gyventojų. Inspekcija dėkoja pareigingiesiems, o likusiuosius ragina pasekti jų pavyzdžiu ir deklaravimo neatidėlioti paskutinei minutei.

„Pažymėtina, kad gyventojai, kurie dėl 2020 m. eitų pareigų privalo pateikti duomenis apie turtą, iki gegužės 3 d. privalo užpildyti Metinę gyventojo (šeimos) turto deklaraciją (forma FR0001). Duomenų pateikimo forma ir pildymo tvarka nesikeitė, juos pateikti galima per Elektroninę deklaravimo sistemą (EDS). Iš viso Panevėžio ir Utenos apskrityse turto (o kartu ir pajamų) deklaracijas iki nurodyto termino privalo  pateikti  11,5 tūkst. gyventojų, tačiau iki šios dienos tai padarė tik puspenkto tūkstančio”, – teigia Panevėžio AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Rasita Žilinskienė.

Panevėžio AVMI primena, kad Lietuvoje ir užsienyje 2020 m. gruodžio 31 d. turėtą turtą privalo deklaruoti politikai, valstybės tarnautojai, biudžetinių įstaigų (ir jų padalinių), valstybės ir savivaldybių įmonių, taip pat akcinių ir uždarųjų akcinių bendrovių (jei akcininkė yra valstybė ar savivaldybė) bei viešųjų įstaigų (jei steigėja ar dalininkė yra valstybė ar savivaldybė) vadovai ir jų pavaduotojai, nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių vadovai ir jų pavaduotojai, teisėjai, notarai, antstoliai, prokurorai, kiti asmenys, išvardinti Gyventojų turto deklaravimo įstatymo (toliau – GTDĮ).

Turto deklaraciją gyventojas pildo atsižvelgdamas į turimas sutartis ir kitus dokumentus, remdamasis paties turima informacija, bankų ir kitų juridinių asmenų išduotomis pažymomis apie santaupų ar paskolų, gautų pajamų sumas. Deklaravus turtą jokių papildomų mokestinių prievolių neatsiranda. Minėti asmenys turto deklaracijas, kaip įprastai, turėtų pateikti e. būdu.

Primename, jog VMI paslaugos teikiamos ir konsultacijos vyksta tik nuotoliniu būdu. Konsultacijas mokesčių klausimais gyventojai gali gauti paskambinę 1882 (+370 5 260 5060), nesinaudojantiems VMI elektroninėmis paslaugomis, verslo liudijimo, individualios veiklos įregistravimo/išregistravimo paslauga teikiama paskambinus bendruoju klientų aptarnavimo padalinių telefono numeriu 8 5 2191 777.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: