Tvarios idėjos Panevėžyje

Pastaruoju metu labai tendencinga rinktis – tvarų gyvenimo būdą. Rūšiuoti šiukšles, rinktis daugkartines pakuotes, prikelti baldus naujam gyvenimui, apsipirkti su savo tara, auginti daržoves ir vaisius patiems.

Karantino metu daugelis imasi projektų namuose: perdažyti garažą, atsinaujinti virtuvę, prie šventes pasipuošti namus. Dar mes keičiantis sezonams išverčiame spintas, ir atrenkame nebenešiojamus drabužius, avalynę, o nebenaudojamus daiktus sukrauname į dėžes: indai, knygos, suvenyrai, buities prietaisai ir pan. Dažnam iškyla klausimas kur galima be eko stotelių ir savartyno aikštelių – kur daiktų likimas jau aiškus, juos padėti.

Panevėžio centrinė turgavietė ėmėsi labai gražios socialinės iniciatyvos – Kuistukas.

Idėja kilo organizuojant sendaikčių turgelius, kur žmonės kviečiami sendaikčiais ir savo daiktais prekiauti turgavietėje nemokamai. Kartais būna taip, kad po turgelio žmonės nenupirktų daiktų nebenori vežtis namo, o daiktas dar pilnai funcionalus ir tinkamas naudoti, tad nusprendėme įkurti saugią, tvarkingą ir reikalingą vietą, kurioje žmonės galėtų palikti savo daiktus, o jam patikusius kitus pasiimti visiškai nemokamai – teigė turgavietės atstovė. Tvarūs mainai vyksta socialiniuose tinkluose, tačiau mums labai trūksta gyvo bendravimo. Kuistuko vieta – prižiūrima ir rakinama, ją galite atvykti ir saugiai palikti, išsikeisti ar pasiimti daiktus – centrinio miesto turgaus esančio Ukmergės g. 26 darbo valandomis.

Na, o jei turite ir norite parduoti įvairius sendaikčius ar nereikalingus, bet vertingus daiktus, tą galite visiškai nemokamai daryti Sendaikčių kiemelyje – šalia kuistuko.

Džiaugiamės, kai žmonės jaučia sentimentus senoms knygoms, porceliano ar krištolo indams, staltiesėms ar drabužiams. Kiekvienas daiktas turi istoriją ir tai labiausiai žavi.

Saugokime save, gamtą, ir tausokime aplinką.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: