Tvarkė Senąsias miesto kapines

Minint 30-ąsias Černobylio katastrofos metines prie Juozo Miltinio dramos teatro inicijuoto projekto „Panevėžys vienija ir taškas!” prisijungė Bendruomenių rūmai, Visuomenės sveikatos biuras, Respublikinė Panevėžio ligoninė ir Liekupio bendruomenė ir kt.. Įvairios organizacijos balandžio mėnesį dėmesį skirs ekologijos problemoms.

2016 m. balandžio 8 d.17.30 val. Liekupio bendruomenė nutarė nors truputį sutvarkyti Senąsias miesto kapines, kuriose amžino poilsio atgulė daug Lietuvai ir Panevėžio miestui nusipelniusių žmonių – Juozas Čerkasas-Besparnis, vienas iš XX a. pirmos pusės Panevėžio krašto šviesuolių, poetas, publicistas, Juozas Gugavičius, vargonininkas, choro ir orkestro dirigentas, kompozitorius, Antanas Lalis – žymus žolininkas, žurnalistas ir kiti.

Bendruomenės nariai atvykę į Senamiesčio kapines stengėsi po žiemos išlikusius pernykščius lapus nugrėbti, surinkti nulūžusias medžių šakas ir surinkti įvairias šiukšles. Kapinės pasitiko pražydusiais mėlynais gėlių žiedais, jų buvo tiek daug pasklidusių po visas kapines, kad mums atrodė, kad tai gražus mėlynas gėlių kilimas saugantis mirusiųjų karalystę.

Jaunimas šlavė pagrindinį taką, su grėbliais grėbė senus lapus. Visi dalyviai dirbo labai nuoširdžiai ir visas sugrėbtas bei surinktas šiukšles dėjome į maišus prie kurių pabaigoje darbo dalis talkininkų ir nusifotografavo. Važiuojant į namus užsukome prie kino teatro ‘Garsas’ kur vyko kino festivalio ‘Europos kinas ir dieną ir naktį’ atidarymas. Garbingiems svečiams ir dalyviams buvo paklota raudonas kilimas, grojo orkestras ‘Panevėžio Garsas’.

Šiais metais festivalis ‘Europos kinas ir dieną ir naktį’ ypatingas tuo, jog bendradarbiaujant su Lenkijos Institutu Vilniuje balandžio 8-9 dienomis apsilankys vienas garsiausių lenkų kino industrijos režisierių Krzysztof Zanussi.

Nuotraukos \ Rimo Baranausko


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: