Ugniagesiai gelbėtojai išbandė povandeninės paieškos droną

Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios komandos narai pirmą kartą realiomis sąlygomis išbandė praėjusių metų pabaigoje įsigytą povandeninės paieškos droną. Vakar jie vyko į Kauno rajoną padėti policijai ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos narams ieškoti dingusio žmogaus, kuris, pirminiais duomenimis, galėjo nuskęsti.

Kauno PGV narai Vandžiogalos seniūnijoje jau buvo išžvalgę aštuonis tvenkinius, bet dingusiojo nerado. Vilniečiai su povandeninės paieškos dronu apžiūrėjo dar vieną tvenkinį – jie kelias valandas tyrinėjo jo dugną. Kitas dronas atliko žvalgybą iš oro, tačiau žmogaus rasti nepavyko. Policijos nurodymu paieška buvo nutraukta.

„Nors šį kartą paieška rezultatų nedavė, vis dėlto labai gerai, kad dabar turime daugiau galimybių padėti ne tik savo, bet ir kitų apskričių gyventojams, – sakė Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidas Kerševičius. – Povandeninės paieškos dronas tuo pačiu sumažina ir riziką, tenkančią ugniagesiams gelbėtojams, bei saugo jų sveikatą, kuriai neigiamą poveikį daro šaltas oras ir vanduo. Matome ir ateityje didelę perspektyvą tokiai technikai pasitelkti.“

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, pernai ugniagesiai gelbėtojai atliko 381 gelbėjimo darbą vandenyje. Jų metu buvo išgelbėta 19 žmonių ir ištraukti 123 skenduoliai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: