Ugniagesiai iš degančio pastato išgelbėjo vyrą

Paspaudus šaltukui ir prasidėjus intensyviam kūrenimui, Kauno rajone gerokai padaugėjo gaisrų ir juose žuvusių žmonių. Į gaisrus miesteliuose ir kaimuose savivaldybės ugniagesių komandos atvyksta vienos pirmųjų. Neretai savivaldybių ugniagesiams tenka eiti ir į degančių pastatų vidų ir gelbėti žmonių gyvybes.

Neseniai gelbėti žmogaus gyvybę teko ir Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos Vilkijos ugniagesių komandai. Gruodžio 7-ąją gavus pranešimą, kad šiame miestelyje dega gyvenamasis namas, o viduje gali būti žmogus, būrys ugniagesių ir 4 savanoriai nieko nelaukdami išskubėjo į nelaimės vietą. Iš degančio pastato jiems pavyko išnešti lovoje gulėjusį pagyvenusį vyrą. Vyriškiui pasisekė – nukentėjusysis nesmarkiai apdegė veidą ir plaukus, o būtiną pagalbą jam suteikė medikai.

Gaisrų Kauno rajone tiek daug, kad ugniagesiai vos spėja suktis. Kauno rajone šiemet jų kilo per 300. Liepsnos pasiglemžė gyvybes Garliavoje, Ibėnuose ir Pagiriuose.

„Viena iš priežasčių, kodėl daugėja gaisrų – užsitęsęs karantinas: žmonės ilgiau būna patalpose, dėl Vyriausybės įvestų apribojimų artimieji rečiau lanko senyvo amžiaus žmones, jiems trūksta pagalbos sutaisyti krosnis, išvalyti kaminus. Ugniagesiams tapo sunkiau vykdyti prevencines priemones“, – pastebėjo Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos vadovas Rytis Velžys. Pasak jo, nemažai gaisrų kyla soduose, asocialių asmenų būstuose, dažniausiai – dėl netvarkingos elektros instaliacijos, netinkamai naudojamų šildymo prietaisų, rūkymo.

R. Velžys džiaugiasi, kad tokiu intensyviu laikotarpiu į pagalbą atskuba savanoriai ugniagesiai. Jų gretose – jaunimas, ūkininkai, verslininkai. Neretai į gaisrus jie lekia ir su traktoriais bei kita technika. Kauno rajonas – pirmoji Lietuvos savivaldybė, kurioje Vakarų Europos šalių pavyzdžiu atsirado savanorių ugniagesių komanda. Šiandien savanorių ugniagesių pakaunėje yra daugiau kaip 100.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: