Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga dėkoja Lietuvos žmonėms už paramą, grąžina „skolą“ detektoriais

Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga (UGPS) per šias šv. Kalėdas nutarė atsidėkoti Lietuvos žmonėms už paramą, skiriant 0,6% nuo gyventojų pajamų mokesčio. Mūsų organizacija nupirko 1000 dūmų detektorių, kuriuos išdalins 1000 šeimų švenčių proga. Tai bus ugniagesių gelbėtojų padėka visuomenei už pasitikėjimą, už tai, kad jau daug metų esame profesinė grupė, kuria žmonės Lietuvoje pasitiki labiausiai.

Kodėl dūmų detektorių 1000? Reikšmių galima rasti įvairių, bet viena iš jų tikrai nėra labai smagi ir šventinė: mūsų bendruomenei 1000 asocijuojasi ir su žlugusia „Programa 1000”. Programa, kurios įgyvendinimas jau turėjo būti baigtas dar šiais metais, visų statutinių pareigūnų pareiginei algai „į rankas“ (toliau-alga) pasiekus bent 1000 eurų ribą.

Deja, šiuo metu dalis ugniagesių gelbėtojų, priešgaisrinės priežiūros inspektorių, kitų Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) specialistų alga vis dar yra 700-800 eurų. Stengdamiesi išgyventi, ugniagesiai dirba antrus darbus (kas, matyt, nėra gerai), nes po budėjimo turi kelias laisvas dienas. Tačiau ką daryti inspektoriams, dirbantiems kasdien, tikrinantiems įvairias įmones (tokias kaip, pavyzdžiui, Alytuje ar Raseiniuose, kuriose kilo didžiuliai gaisrai), tiriantiems gaisrų priežastis, atliekantiems ikiteisminius tyrimus, priimantiems statybų objektus? Ar tokia maža alga negundo jų „nematyti” priešgaisrinės saugos pažeidimų ir „pasipinigauti“ kitaip? 

Esame įsitikinę, kad tik dėl mažo ir nekonkurencingo atlyginimo PAGD Valstybinės priešgaisrinės priežiūros ir Civilinės saugos pajėgos yra apgailėtinoje padėtyje, todėl ne tik nukenčia visuomenės saugumas, kyla gaisrai ir ekologinės katastrofos, bet ir didėja terpė korupcijai.

Vien Vilniuje šiuo metu iš 33 inspektorių etatų yra užimti 22. Visoje Lietuvoje trūksta 15% priešgaisrinės priežiūros pareigūnų ir 22% civilinės saugos specialistų. 

Didmiesčiuose trūkstant Valstybinės priešgaisrinės priežiūros specialistų, PAGD planuoja pasitelkti priešgaisrinės priežiūros inspektorius iš regionų. 

Ar tai išeitis? 

Juk pasitelkiant regionų inspektorius didmiesčiuose, tikėtina, bus susilpninta regionų priešgaisrinė sauga, nes liks tik po vieną arba du inspektorius visam regionui. 

O gal geriau skiriant lėšų, pamėginti atgaivinti priešgaisrinės priežiūros bei civilinės saugos sistemas, kad inspektoriaus ir civilinės saugos specialisto alga būtų, jei nelabai patraukli, tai bent konkurencinga.

UGPS vertina naujosios valdžios pastangas ir papildomų 4 mln. eurų skyrimą PAGD pareigūnų algų pakėlimui, taip iš dalies užtikrinant visuomenės priešgaisrinę ir civilinę saugą, tačiau dar kartą akcentuoju, kad pilnai patenkinti poreikį, be jau skiriamų 4 mln., reikalingi dar 5 mln. eurų (2,5 mln. Programos 1000 įgyvendinimui ir 2,5 mln. – VPP ir civilinės saugos specialistų algų didinimui).

Baigdamas noriu visiems priminti, kad pernai pritrūko tik vieno Seimo nario balso, kad ugniagesių gelbėtojų atlyginimams būtų papildomai skirta 10,5 mln. eurų. Kreipiuosi į Seimo narius, – prašome prisiminti, kaip balsavote pernai, ir šįmet savo balsu prisidėti prie eilinių pareigūnų problemų sprendimo, o taip pat ir prie didesnio Lietuvos žmonių saugumo.

UGPS per Seimo narį pateikė pasiūlymą biudžeto projekte skirti papildomus 2,5 mln. eurų PAGD priešgaisrinės priežiūros ir civilinės saugos pareigūnų etatų sukomplektavimui ir jų atlyginimų didinimui bei 2,5 mln. eurų visų PAGD pareigūnų darbo užmokesčio pakėlimui. Profsąjunga prašo ir tikisi naujojo Seimo palaikymo.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: