LNK nuotr.

Ukrainietes apgyvendinęs dainininkas Justinas Lapatinskas: „Moterims žadėjau, kad viskas bus gerai, bet vienos jų vyras netrukus žuvo…“

„Aš joms pamelavau… Pamatęs pasakiau: merginos, viskas dabar bus gerai…. Netrukus vienos jų vyras žuvo… Tad realiai nieko nėra gerai… Jų namai subombarduoti, žūsta artimieji…“, – jau šį pirmadienio vakarą LNK gyvenimo būdo laidoje „Nuo… Iki…“ pasakos dainininkas Justinas Lapatinskas.

34-erių atlikėjas, dainų ir muzikos autorius Justinas vienas tų, kurie savo namus atvėrė pabėgėliams nuo karo Ukrainoje. Naujai suremontuotame bute gimtuosiuose Druskininkuose, kurį paveldėjo iš močiutės, jis su žmona Migle apgyvendino dvi moteris, su sūnumis pabėgusias iš Ukrainos.

Justino apgyvendintos Elena ir Iryna su sūnumis Maksimu ir Saša – iš Černihivo miesto. Būtent pastarajame prieš kiek daugiau nei savaitę rusų pajėgos subombardavo tiltą, jungusį miestą su Kijevu, kuriuo per Desnos upę buvo evakuojami civiliai ir vežama humanitarinė pagalba. Šiuo metu mieste nebėra nei vandens, nei elektros, o nepaisant to, kad moterys kol kas saugios, pasak Justino, mirtis jas pasivijo ir čia, Lietuvoje.

Dainininkas sako, kad mes, lietuviai, įpratę prie ramybės ir taikos savo miestuose net neįsivaizduojame, ką šiuo metu išgyvena ukrainiečiai, kovojantys už savo laisvę, ir kokios būsenos jie čia atvyksta. „Vos atvykusios pirmiausia jos nuleido užuolaidas, uždengė langus. Jos paniškai bijo fejerverkų. Skambino man naktį, sako, mus čia sprogdina… O aš jos paaiškinu, kad kol kas niekas nieko nesprogdina, tai fejerverkai, viskas gerai…“, – pasakos J. Lapatinskas.

Justinas sako vis dažniau girdintis viešus pasvarstymus, esą lietuviai per daug padeda Ukrainos žmonėms, o svetimų apgyvendinimas namuose – vargas, todėl turintis atsakymą taip manantiems. „Tai ne vargas, o kiekvieno mūsų pareiga“, – sako Justinas.

Prasidėjus karui Ukrainoje Justinas pasakoja dvi dienas su žmona gyvenęs visiškoje panikoje… Niekas netikėjo, kad ukrainiečiai taip ilgai ir sėkmingai atsilaikys prieš rusų bombardavimą, o kalbų, kad, kritus Ukrainai, kitos bus Baltijos šalys, tarp kurių Lietuva, netrūksta ir dabar. Todėl Justinas po pirmų kelių dienų panikos ėmė aktyviai remti kariams padedančią organizaciją ir su žmona aptarė veiksmų planą, kurio imtųsi karui prasidėjus Lietuvoje.

Gyvenimo būdo laida „Nuo… Iki…“ apie garsių žmonių pagalbą teikiamą Ukrainos pabėgėliams nuo karo jau šį pirmadienio vakarą, 20.00 val., tik per LNK.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: