Utenos rajono savivaldybės nuotr.

Utena perka elektrinius miesto tipo autobusus

Utena perka 4 žemagrindžius elektrinius miesto tipo autobusus. Autobusų vertė yra 944.000,00 Eur.  Pirkimo sutartį pasirašė UAB „Utenos autobusų parkas“ direktorius Robertas Petronis ir UAB  „Altas komercinis transportas“ generalinis direktorius Edvardas Radzevičius. Sutarties pasirašyme taip pat dalyvavo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, administracijos direktorius Vidas Žvinys, direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, savivaldybės skyrių vedėjai ir žiniasklaidos atstovai.

Sutartis sudaryta vykdant ES struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą „Utenos rajono vietinio susisiekimo viešojo transporto priemonių parko atnaujinimas“. Projekto tikslas – pagerinti Utenos rajono savivaldybės viešojo transporto paslaugų kokybę ir taip paskatinti gyventojus labiau naudotis viešuoju transportu.

Kaip sakė UAB  „Altas komercinis transportas“ generalinis direktorius, Utenos rajono savivaldybė yra ketvirtoji Lietuvoje, įsigysianti žemagrindžius elektrinių miesto tipo autobusus. Jie jau rieda Vilniaus, Alytaus ir Druskininkų gatvėmis. „Veiklą pradėjome 2002 m. – savo įmonę pristatė direktorius. – Šiuo metu bendradarbiaujame su ilgametę patirtį turinčiais autobusų pardavimo atstovais Vokietijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Suomijoje ir kitose Europos šalyse. Sparčiai augdami 2016 m. tapome pirmais pagal Mini autobusų pardavimus Skandinavijoje ir vienais iš šios srities lyderių Vakarų Europoje. 2018 m. pristatėme pirmąjį Lietuvoje pagamintą Midi autobusą – Altas VIATOR, kuris tais pačiais metais mašinų ir įrengimų pramonės grupėje pelnė „Metų gaminio“ aukso medalio apdovanojimą“.

Planuojami įsigyti autobusai bus aprūpinti visomis būtinomis viešojo transporto sistemomis, kad atitiktų Utenos miesto viešojo transporto poreikius. Dėl 150 kW galios elektrinio variklio autobusas važiuoja labai tyliai. Pakrauti Altas EV autobusai nuvažiuoja per 300 km., yra lengvai valdomi ir itin komfortiški keleiviams. Ypatingas dėmesys skiriamas šių modelių funkcionalumui ir saugumui – jie žemagrindžiai, patogūs neįgaliesiems ir vyresnio amžiaus žmonėms, pakankamai erdvūs viduje tiek keleiviams, tiek ir vairuotojui. Vieno autobuso svoris – 5500 kg. Maksimalus greitis – 70–90 km/val.

Įsigyjamuose autobusuose bus 16-a sėdimų vietų, 6 – stovimos, 1 skirta neįgaliesiems.  Jiems suteikiama 24 mėnesių, o baterijoms – net 60 mėnesių garantija. Transporto techninę priežiūrą atliks specialiai apmokyti „Altas Auto“ atstovai. Šių modelių aptarnavimas yra gerokai paprastesnis ir pigesnis nei įprastų dyzelinių.

Planuojama, kad naujieji autobusai džiugins uteniškius jau 2023 m. pavasarį.

Kadangi pavyko sutaupyti lėšų (visa projekto vertė – 1.426.941,17 Eur),  už sutaupytas lėšas planuojama įsigyti ir daugiau netaršių autobusų, kad būtų atnaujintas Utenos viešojo transporto priemonių parkas ir prisidedama prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimų mažinimo.

Utenos rajono savivaldybės inf. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: