Nuotr. aut. Grazvydas Lazauskas

Utenoje – vienos dienos idėjų festivalis „Laisvės piknikas“

Paskutinį vasaros penktadienį, rugpjūčio 28 d. Utenoje, šalia Utenos kultūros centro įvyks „Laisvės TV“ ir „Pirmoji Kava“ organizuojamas idėjų festivalis „Laisvės piknikas“. Vietoj jau tradicija tapusios Kauno Nemuno salos, šiemet idėjų festivalis keliauja per Lietuvą ir ruošiasi aplankyti į net keturis skirtingus regionus – Tauragę, Marijampolę, Uteną bei Alytų.

„Jau nebeįsivaizduojame savo vasaros be „Laisvės pikniko“, kurį šiais metais rengiame jau penktąjį kartą, – pasakoja „Laisvės TV“ įkūrėjas Andrius Tapinas. – Dar pavasarį supratome, jog esant pasaulinei pandemijai, keliasdešimt tūkstančių žmonių į vieną vietą suburti nenorime ir negalime, tad teko ieškoti kitų išeičių. Jas atradome net keturias, skirtinguose Lietuvos kraštuose, iš kurių vienas – Utena. Šiek tiek sumažinome festivalių programą, ribosime dalyvių skaičių. Tačiau bendra renginių atmosfera išliks tokia pat gera ir, kaip ir kasmet, kartu susirinksime deklaruoti savo laisvę.”

Viena iš svarbiausių „Laisvės pikniko“ dalių bus nevyriausybinių organizacijų pasirodymai. Utenoje įvairias veiklas, mokymus, paskaitas, žaidimus bei užsiėmimus ruošia Lietuvos vartotojų institutas,  „Ne imti, bet duoti“, Lietuvos šaulių sąjunga, „Prisijungusi Lietuva“, „VB Platforma“, Europos vartotojų centras Lietuvoje, KTU tautinio meno ansamblis „Nemunas“, supažindinti su savo veiklos įdomybėmis žada Lietuvos policija bei Lietuvos kariuomenė.

Šįmet net keturiuose miestuose vyksiančiuose „Laisvės piknikuose“ savo produkciją pristatys Lietuvos gamintojai. Taip šiais metais „Laisvės piknikų“ dalyvius sveikins kampanijai „Išvien dėl Lietuvos“ šalies gamintojus subūręs lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“. Tik kitaip nei įprastose mugėse, čia su savimi piniginės turėti nereikės – gamintojai savo produkcija „Laisvės piknikų“ dalyvius vaišins nemokamai.

„Ankstesniais metais „Laisvės piknikuose“ kvietėme žmones susipažinti su maistu ir maisto kultūra per žmonių patirtis, pasakojimus, įspūdžius. Šįkart siūlysime patiems pajausti skonį ragaujant šviežius ir kokybiškus produktus iš visos Lietuvos. Tam į mugę pakvietėme kampanijos „Išvien dėl Lietuvos“ dalyvius – mūsų šalies gamintojus. Dar pavasario pabaigoje kartu su jais sumažinome lietuviškos produkcijos kainas, kad smogus koronavirusui, vietinis verslas kuo greičiau atsigautų. Kovos su pandemija akivaizdoje iniciatyva „Išvien dėl Lietuvos“ buvo itin reikšminga ir, tikime, kad davė impulsą dar stipriau suktis Lietuvos ekonomikos varikliui ,“ – sako Ernesta Dapkienė, „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė.

Kiekvienas šių metų „Laisvės piknikas“ festivalio dalyvius kvies į diskusiją „Postkoroninė Lietuva“. Utenoje visas dėmesys bus skirtas ekonomikai. Diskusijoje „Postkoroninė Lietuva: krizė, kurios nenusipelnėme?“ dalyvaus Arnoldas Pranckevičius – Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktorė Rūta Vainienė, „Telesoft“ įkūrėjas ir vadovas Algirdas Stonys, ekonomistė Odeta Bložienė.

Festivalyje vyks ir specialus intelektualios satyros šou „Laikykitės Ten“ filmavimas, kuriame be nacionalinių aktualijų, specialus dėmesys bus skirtas Utenos rajono savivaldybei bei įsimintiniausiems, tačiau nebūtinai pasididžiavimo vertiems jų nuveiktiems darbams. Visuose keturiuose miestuose savo pasirodymus surengs aktorė ir dainininkė Petunija, o festivalius triukšmingai užbaigs Lietuvos (o širdyse – ir visos Europos) Eurovizijos nugalėtojai „The Roop“.

Nuotr. aut. Grazvydas Lazauskas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: