Už įvykdytas vagystės ir plėšimus – laisvės atėmimo bausmės

Panevėžio miesto apylinkės teismas antradienį baigė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje panevėžietės U. L. ir S. L. bei kupiškėnas T. P. kaltinami dėl vagysčių ir plėšimo.

Bylos nagrinėjimo metu teismas nustatė, kad praėjusių metų balandžio mėnesį 24 metų T. P., 22 metų S. L. ir nepilnametė U. L. Panevėžyje, Panevėžio, Kupiškio ir Biržų rajonuose įvykdė keturias nusikalstamas veikas.

2014 m. balandžio 12–14 d. T. P., S. L. ir U. L. pro langą įsibrovė į namą Panevėžio r., iš kur pagrobė pagalves, ir du mobiliojo ryšio telefonus.

Be to, kaltinamieji T. P, S. L. ir U. L., veikdami bendrininkų grupe, laikotarpiu nuo 2014 m. balandžio 19 iki 22 d. Panevėžio degalinėje AB „Ventus Nafta“ į automobilio kuro baką prisipylė 45,49 litro A95 rūšies benzino, tačiau už jį nesumokėjo ir iš degalinės teritorijos pasišalino. Vėliau degalinėje UAB „Baltic Petroleum“ į automobilio kuro baką prisipylė 45,35 litro 95 rūšies benzino, už kurį taip pat nesumokėjo. Analogiškai kaltinamieji pasielgė ir Kupiškio rajono degalinėje UAB „Dalgirda“ – į automobilio kuro baką prisipylę 49,01 litro 95 rūšies benzino, iš degalinės išvažiavo už jį irgi nesumokėję. Padarę šias veikas, bus baudžiami administracinės teisės pažeidimo tvarka.

Teismas taip pat nustatė, kad T. P., S. L. ir U. L., veikdami bendrininkų grupe, 2014 m. balandžio 23 d. iš parduotuvės Kupiškio r. ir dviejų parduotuvių Biržų r. pagrobė beveik 1300 litų ir įvairių prekių: cigarečių ir alkoholinių gėrimų. Parduotuvių savininkams buvo padarytas beveik 700 eurų siekiantis nuostolis.

Visų kaltinamųjų atsakomybę sunkinanti aplinkybė yra ta, kad nusikalstamas veikas jie padarė bendrininkų grupe.

Skirdamas bausmes teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamieji padarė nusikalstamas veikas, kurios yra tyčinės, baigtos, priskiriamos apysunkiam ir sunkiems nusikaltimams, į pasekmes, žalos mastą, kaltinamųjų asmenybes, amžių. Kaltinamasis T. P. teistas Švedijoje už narkotikų kontrabandą, S. L. anksčiau irgi teista, bausta administracine tvarka, U. L. neteista.

Teismas, subendrinęs bausmes, kaltinamajam T. P. už nusikalstamas veikas skyrė galutinę bausmę – trejus su puse metų laisvės atėmimo. Bausmę kaltinamasis turės atlikti pataisos namuose.

Kaltinamajai S. L. teismas skyrė subendrintą ketverių metų laisvės atėmimo bausmę. Bausmę S. L. paskirta atlikti pataisos namuose.

Nepilnametei kaltinamajai U. L. skirta subendrinta galutinė bausmė – laisvės atėmimas pusantrų metų. Bausmę jai teks atlikti Nepilnamečių pataisos namuose.

Teismas taip pat nusprendė, kad kaltinamieji privalės atlyginti nukentėjusiesiems padarytą turtinę žalą.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: