STT nuotr.

Už mėginimą papirkti biržiečiui skirta beveik 5000 Eur bauda

Teismas patenkino Panevėžio apygardos prokuratūros pareiškimą dėl proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tirtoje byloje biržietį I. J. pripažino kaltu dėl bandymo papirkti Aplinkos apsaugos departamento (AAD) darbuotojus. Teismas asmeniui skyrė beveik 5000 Eur baudą. Tai jau antrasis atvejis šiais metais, kai pradėtas ikiteisminis tyrimas, gavus pranešimą iš AAD.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje per mėnesį laiko atliko STT Panevėžio valdyba, jį kontroliavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Bylos duomenimis, I. J. pasiūlė duoti 500 ir 1000 Eur kyšius AAD Panevėžio valdybos Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams, kad jam (I. J.), nelaikant egzamino, būtų užskaityta medžioklės egzamino teorinė dalis. Dėl siūlomų kyšių AAD kreipėsi į STT, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl papirkimo.

Atlikus ikiteisminį tyrimą, tyrimui vadovaujantis Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras kreipėsi į Panevėžio apylinkės teismą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu.

Kaltinamajam pripažinus kaltę, Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmai už siūlymą duoti kyšį I. J. skyrė 98 MGL (4 900 Eur) dydžio baudą.

STT ragina institucijas ir įstaigas nelikti abejingiems ir principingai reaguoti į bet kokį bandymą papirkti jų darbuotojus apie tai pranešant STT. Asmenims, pranešusiems apie korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, gali būti atlyginama vienkartine pinigine išmoka.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: