Už palaikymą choristai atsilygina gerais darbais

Vienoje populiariausių Lietuvos televizijų laidų šį pavasarį –  TV3 projekte „Chorų karai“ –dalyvaujančio Panevėžio choro „Vanilinis dangus“ choristams dabar – nepaprastai įtemptos dienos. Vos per plauką nuo iškritimo praėjusioje laidoje atsidūrę dainingieji panevėžiečiai, kaip patys juokauja, repeticijų salėje jau beveik gyvena – čia praleistų valandų nebeskaičiuoja, o artimieji ir draugai juos jau dažniau mato televizijos ekrane.

Choristai – laukiami svečiai

TV3 projekte per praėjusią laidą sulaukę mielo netikėtumo – galimybės pasilikti šou net ir surinkus mažiausiai taškų, šią savaitę choristai mąstė apie gerus darbus ir norą už gera atsilyginti geru.

Chore dainuojantis Petras pasakojo, kad vieninga šeima besijaučiantiems „Vanilinio dangaus“ nariams nepaprastai svarbi komandinė dvasia, todėl visi kartu nusprendė, jog būtina rasti laiko geriems darbams.

Pasitarus buvo nuspręsta dovanoti savo laiką ir bendravimą tiems, kuriems jo kartais pritrūksta – choristai lankėsi Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centre. Specialiojoje mokykloje mokomi protinę ir kompleksinę negalią turintys 7-21 metų vaikai ir jaunuoliai.

Ugdymo centro Ugdymo skyriaus vedėja Birutė Krasuckienė pasakojo, kad choristų apsilankymo mokyklos auklėtiniai laukė su dideliu nekantrumu. „Vos vaikams pasakėme apie jūsų atvykimą, pastebėjome jų susidomėjimą.

Jūs atvykote šiek tiek vėliau negu pas mus baigėsi pamokos, kitose mokyklose tokiu atveju galbūt būtų įprasta, kad vaikai pabėga, o mūsiškiai priešingai – kantriai laukė choristų apsilankymo. Labai smagu, kad su vaikais jūsų palaukė ir tėveliai, kurie, pasibaigus pamokoms ateina pasiimti vaikų“, – pasakojo B. Krasuckienė.

Publika – šilta ir nuoširdi

Į mokinių pilną salę įžengus choristams, vaikų veidus papuošė nuoširdžios šypsenos, kurias, chorui atlikus kelias dainas, netruko pakeisti plojimai. Choro merginos patyliukais tikino, kad tokiai šiltai ir nuoširdžiai publikai dar niekada nedainavo.

„Chorui dainuojant, mūsų vaikai, net ir tie, kurie negali pajudėti, sėdi vežimėlyje, lingavo, dainavo, vaikams tai kartu buvo ir proga išreikšti save. Tikiu, kad, jei Dievas kažką iš šių vaikų atėmė, tai davė jiems kažko daugiau – vaikai save išreiškia per meną – rankdarbius, šokius, dainas“, – apie specialiojo centro auklėtinius pasakojo B. Krasuckienė.

Moters žodžius netruko patvirtinti ir patys vaikai – jie drąsiai dainavo kartu su choristais, demonstravo savo gabumus grodami muzikos instrumentais. Buvo suburtas gražus choristų ir specialiosios mokyklos auklėtinių choras, choro generolas Virgilijus Valuntonis žadėjo vaikams, kad per tiesioginę transliaciją šį sekmadienį parodys jiems specialų ženklą, kurį žinos tik vaikai ir choristai.

B.Krasuckienė dėkojo Panevėžio chorui už apsilankymą ir pabrėžė, kad miesto bendruomenę dar reikėtų labai auklėti, nes svečių negalią turintys vaikai sulaukia gana retai. „Jūsų apsilankymas šiandien vaikams buvo didžiulė Velykinė šventė.

O palaikymas, kurio sulaukė choras, tik dar kartą įrodo, kaip mes visi mylime savo miestą, savo Panevėžį, ir kad visi žinome, jog yra toks choras, ir už jį sergame“, – pasakojo skyriaus vedėja.

Choristai vaikams nuvežė ne tik dainas, bet ir saldumynų, o vaikai, atsidėkodami už dainas, dovanojo savo pačių kurtą piešinį. Choro nariai pabrėžė, kad apsilankymas pas šiuos vaikus ir jaunuolius jiems buvo labai svarbus, o išeidami širdyse išsinešė jų nuoširdžias šypsenas ir gerus žodžius.

Prieglaudoje – ir šypsenos, ir ašaros

Apsilankymu pas specialiojo ugdymo centre besimokančius vaikus ir jaunuolius choristai šią savaitę neapsiribojo. „Vanilinio dangaus“ nariai taip pat vyko į nuo miesto kiek nutolusią Panevėžio gyvūnų prieglaudą.

Draugiškam amsėjimui ir gilių akių žvilgsniams choristai pasidavė labai greitai – šunys jų rankose atsidūrė tepraėjus kelioms minutėms nuo atvažiavimo.

Matydami beglobius, kažkada labai mylėtus, o paskui žmonėms nereikalingais tapusius keturkojus, choristai ir graudinosi, ir džiaugėsi Panevėžio gyvūnų globos draugijos darbu.

Choristus Panevėžio gyvūnų globos draugijos teritorijoje sutiko savanoris Justinas Stašys. Trejus metus draugijoje dirbantis vaikinas teigė gyvūnams ir draugijos reikalams skiriantis kone visą laisvalaikį. „Tikslaus ir pagrįsto atsakymo, kodėl man tokie svarbūs gyvūnai ir kodėl jiems skiriu tiek laiko, neturiu.

Tiesiog labai myliu šunis“, – pasakojo du šunis šiuo metu auginantis, bet ateityje ketinantis daugiau gyvūnų priglausti J. Stašys.

Vaikinas pasakojo, kad tokių lankytojų, kurie, kaip ir choristai, gyvūnams atveža ėdalo, pabūna su jais, pastaruoju metu sulaukia labai daug – į gyvūnų prieglaudą dažnai atvažiuoja moksleivių, darželinukų ekskursijos iš Panevėžio, Kupiškio, Pasvalio.

Lankytojai registruojasi iš anksto, atveža dovanų. Viena įdomiausių ir originaliausių dovanų gyvūnų globos draugijai J. Stašys įvardijo jaunavedžių idėją vietoje gėlių prašyti, kad svečiai jų šventės metu paaukotų pinigų, kuriuos vėliau atvežė ir padovanojo draugijai.

Išsivežė naują šeimos narį

„Vaikystėje, ko gero, visi vaikai svajoja turėti šuniuką, aišku, ne visi gali. Man pasisekė – šuniuką turėjau. Gyvūnų prieglaudoje šiandien lankausi ne pirmą kartą, manau, kad visi turime rūpintis beglobiais gyvūnais, laiko geriems darbams gali atrasti bet kuris žmogus, kad ir koks užimtas jis būtų.

Panevėžio gyvūnų prieglaudos veiklą palaikau jau ne vienerius metus, mielai prisidedu, kai vyksta renginiai, niekada nekyla klausimas, ar padėti. Atsakymas visada aiškus“, – pasakojo ateityje gyvūną auginti planuojantis chore dainuojantis Vaidas Dzežulskis.

Choro generolas Virgilijus Valuntonis džiaugėsi jaunimo entuziazmu žaidžiant su šunimis ir pats mielai glaudė keturkojį gražuolį. „Nepaprastai džiaugiuosi, kad veikia tokia organizacija kaip gyvūnų globos draugija, kad čia dirbantys žmonės pasirūpina gyvūnais, kurių kažkas atsisakė. Jeigu šiuo metu turėčiau galimybę ir gyvenčiau didesniame būste, užtikrinu, kad vienas iš čia neišvažiuočiau“, – patikino V. Valuntonis.

Kiek emocionaliau nei vaikinai apsilankymą Panevėžio gyvūnų globos draugijoje vertino choro merginos – ašarų nesulaikiusi Judita Lebedevaitė tikino, kad tokioje vietoje lankosi pirmą kartą, bet jai čia per sunku – gaila paliktų gyvūnų, norisi jiems visiems padėti.

Po ilgų svarstymų, mergina nusprendė priglausti vieną gyvūnų globos draugijos gyventoją – namo išsivežė šunį. „Nežinau, kaip į tokį mano poelgį sureaguos namiškiai. Galbūt pasielgiau impulsyviai, bet pajaučiau, kad negaliu jo čia vieno palikti. Turėsime naują šeimos narį“, – prie širdies glausdama naują keturkojį draugą teigė Judita.

Choras – jaunatviško Panevėžio veidas

Televizijos projekte dalyvaujantys Panevėžio choristai pasakoja sulaukiantys daug palaikymo – po pasirodymų juos pagiria kaimynai, mokytojai, o kai kurių bendradarbiai negaili ir patarimų.

Džiugu, kad „Vanilinį dangų“ palaiko ir žinomi panevėžiečiai. Panevėžio Prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius teigė, kad labai palaiko miesto chorą ir stebi jų pasirodymus televizijoje.

„Choras – tai puikūs Panevėžio atstovai, gryni panevėžiečiai, atliekantys panevėžiečių kurtas dainas, labai palaikau ir jų generolą, kylančią muzikos žvaigždę Virgilijų Valuntonį. Manau, kad savo miesto choristų nepalaikyti neįmanoma“, – teigė V. Matkevičius.

V.Matkevičius pabrėžė, kad chorui būtina galvoti apie pergalę ir jokiu būdu nenusiteikti pralaimėjimui. „Mūsų choristai – didmiesčio atstovai, svarbu, kad jie tai atsimintų.

Aš, kaip panevėžietis, šiek tiek pasigendu valdžios aktyvumo, paraginimo palaikyti savo miesto atstovus, dabar atrodo, jog Jonavoje, vertinant tai, kiek balsų telefonu sulaukia šio miesto choras, gyvena daugiau žmonių negu Panevėžyje. Visi privalome palaikyti chorą, jaunimas puikiai atstovauja miestą, nors, žinoma, tobulėjimui ribų nėra“, – pabrėžė Panevėžio PPAR generalinis direktorius.

Vienas žinomiausių Panevėžio sportininkų triatlonininkas Vidmantas Urbonas taip pat patikino, kad palaiko Panevėžio chorą, nepraleidžia jų pasirodymų. „Džiaugiuosi, kad jauni panevėžiečiai dalyvauja šiame projekte, nuoširdžiai linkiu jiems sėkmės. Dalyvavimas šiame projekte – puiki iniciatyva, gražus, puikus jaunimas puikiai atstovauja miestą“, – įsitikinęs V. Urbonas.

Choristams – ir dainininkų palaikymas

Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narė Gema Umbrasienė taip pat teigė, kad choras „Vanilinis dangus“ puikiai atstovauja miestą. „Jeigu tik galėčiau, turėčiau balsą, mielai padėčiau chorui, eičiau ir kartu dainuočiau“, – juokavo G. Umbrasienė.

Moteris teigė, kad dabar choristams svarbiausia nesustoti pusiaukelėje, toliau bandyti pasiekti išsikeltą tikslą, jeigu ne šiais, tai galbūt kitais metais.

Žinoma panevėžietė dainininkė Irena Ulvydaitė-Snabaitienė entuziastingai tvirtino, kad choro nariams linki didelio užsispyrimo, įvairovės judesyje. „Tiems jauniems choristams linkiu keliauti toliau. Labai norisi tikėti jų sėkme“, – teigė žinoma moteris.

I.Ulvydaitė-Snabaitienė pasakojo, kad per paskutiniąją „Chorų karų“ laidą pati koncertavo, todėl negalėjo stebėti panevėžiečių pasirodymo, tačiau ragino balsuoti kitus. „Stebint mūsų choristų pasirodymus, atrodo, kad mes gal kiek kuklesni, kiti miestai atrodo drąsesni, todėl linkiu kuo daugiau atsiskleisti, ieškoti savęs“, – pabrėžė I. Ulvydaitė-Snabaitienė.

Savo palaikymą chorui praėjusią savaitę išreiškė ir kitas žinomas dainininkas. Choro repeticijoje apsilankęs Kastytis Kerbedis negailėjo choristams patarimų, teigė tikintis, kad jiems seksis gerai.

 

 Foto: ARNAS MAŽYLIS

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: