Biržų rajono savivaldybės nuotr.

Už rusiškus keiksmažodžius tarybos posėdyje Biržų meras pasirengęs atsiprašyti

Nors dažnai teigiama, kad rusiški keiksmažodžiai yra sovietinis palikimas, tačiau gyvenimas rodo, kad rusiškai keikiasi ir sovietinės santvarkos visiškai nematę, jau nepriklausomoje Lietuvoje gimę tautiečiai.

Tą tik patvirtina vienas jauniausių Lietuvoje 1990 metų birželį gimęs Biržų rajono meras socialdemokratas Kęstutis Knizikevičius, kuris praėjusį ketvirtadienį Radvilų pilyje vykstant tarybos posėdžiui kelis kartus „blykstelėjo“, tai yra rusiškai nusikeikė, o mikrofonas, kaip tyčia, nebuvo išjungtas.

K.Knizikevičius neslėpė, jog ketvirtadienį kelis kartus rusiškai nusikeikęs, tačiau tikino tai padaręs ne paties tarybos posėdžio, o pertraukos metu. Jis per du kartus pakartojo, jog pasielgė negražiai.

„Įtemptas buvo posėdis, sunkūs klausimai dėl šilumos ūkio, todėl paskelbiau 15 minučių pertrauką, kad 15 valandą tęstume tarybos darbą. Deja politikai rinkosi labai vangiai, neskubėjo registruoti, todėl iš įtampos ar nuovargio kažkaip išsprūdo“,- aiškino K.Knizikevičius.

Pasiteiravus, kas išmokė rusiškai keiktis jau nepriklausomoje Lietuvoje gimusį žmogų, Biržų rajono meras atsakė, jog veikiausiai tai padarė pats gyvenimas.

Pasidomėjus, ar jis ketina kolegų atsiprašyti ir kada tai galėtų padaryti, K.Knizekevičius atsakė, jog veikiausiai tai padarysiantis artimiausiame tarybos posėdyje.

Buvusių Biržų merų konservatorės Irutės Varzienės bei demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovo Vyto Jarecko nuomonės sužinoti nepavyko, nes jie telefonu neatsiliepė.

Buvęs Biržų meras dabar Seimo narys Valdemaras Valkiūnas davė suprasti, kad čia didelės nuodėmės nėra. Jo teigimu, nesikeikia tik tie, kurie nieko neveikia, o rimtai dirbant koks nors pasąmonėje esantis lietuviškas, rusiškas ar dar kažkoks keiksmažodis ima ir išlenda.

Politiko teigimu, rimtai dirbant reikia nuleisti garą…

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: