Asm. archyvo nuotr.

V. Blinkevičiūtė – apie antrąją pensijų pakopą: sistemą būtina taisyti, ji žalinga žmonėms

Seimui antradienį ruošiantis svarstyti prezidento Gitano Nausėdos siūlymus dėl antrosios pensijų pakopos, opoziciniai socialdemokratai juos vertina kaip „žingsnį teisinga kryptimi“. Prezidentas siūlo kaupiantiems pensiją suteikti galimybę kartą per visą gyvenimą išsiimti dalį sukauptų pinigų.

Socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė teigia, kad egzistuojanti antrosios pensijų pakopos sistema yra ydinga, o pokyčiai joje – būtini.

„Gyvenimas parodė, kad automatinis arba prievartinis žmonių įtraukimas į antrąją pakopą yra ydinga praktika. Galų gale visi mato, kad net ilgai kaupus gaunama vos 2-4 proc. algos dydžio išmoka. Akivaizdu, kad visų mokesčių mokėtojų pinigais remiamą sistemą būtina keisti. Prezidento siūlymai – tai žingsnis teisinga kryptimi. Valdančiuosius raginu Seime pagaliau priimti politinį sprendimą ir leisti patiems žmonėms spręsti, kaip elgtis su savo pinigais – o ne vaizduoti, kad už visus žino geriau“, – sako V. Blinkevičiūtė.

Socialdemokratų Seimo frakcija yra ne kartą registravusi įstatymų pataisas siūlydama atsisakyti prievartinio įtraukimo į antrosios pakopos pensijų fondus, leisti žmonėms iš jų pasitraukti, taip pat suteikti galimybę dalį pensijų fonde sukauptų lėšų panaudoti nesulaukus pensinio amžiaus.

Seimo Socialinių reikalų komiteto narys socialdemokratas Algirdas Sysas atkreipia dėmesį, kad dabartiniams pensininkams, kaupusiems 18 metų, antrosios pensijų pakopos priemokos prie socialinio draudimo pensijos yra „juokingai mažos“.

„Tai vidutiniškai mažiau nei 10 proc. socialinio draudimo pensijos: anuiteto vidurkis yra apie 65 eurus, periodinės išmokos – 25 eurai per mėnesį. Argi to tikėjosi fondų dalyviai? Šelpdami kaupimą privačiuose fonduose, sekiname valstybės biudžetą: 2023 m. pensijų įmokoms skirta 225 mln. eurų, o kitais metais jau turėtų būti skiriama daugiau kaip 260 mln. Valstybė tikrai galėtų panaudoti šias lėšas kur kas naudingiau – pavyzdžiui, didinti pensijas dabartiniams pensininkams, pasirūpinti kitomis pažeidžiamiausiomis socialinėmis grupėmis“, – pažymi A. Sysas.

Seimas antradienį svarstys prezidento teikiamą įstatymo projektą, kuriuo siūloma leisti kaupiantiems pensiją antrojoje pakopoje kartą per gyvenimą, nesulaukus pensijos, išsiimti 25 proc. sumos.

LSDP komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: