TV3 nuotr.

V. Mikaitis į Paryžiaus olimpines žaidynes atvyko su ypatinga misija

Nuo liepos 26 dienos viso pasaulio akys beveik trims savaitėms nukryps į Paryžių, kur prasidės olimpinės žaidynės. Tūkstančiai atletų, iš kurių – net 50 tų, kurie atstovaus mūsų šaliai, susitiks svarbiausiose savo kovose ir kvies nesibaigiančiam adrenalino antplūdžiui. Lietuvoje visa tai parodys oficiali Paryžiaus olimpinių žaidynių transliuotoja – TV3 žiniasklaidos grupė. O tai, kas žiūrovams lieka nematoma, atskleis ir specialusis reporteris tiesiai iš Paryžiaus –Vytautas Mikaitis.

Svarbiausias naujienas, transliacijas ir tvarkaraščius rasite čia: tv3.lt/olimpines-zaidynes-2024

V.Mikaičio reportažus, kuriuose netrūks sporto, pramogų ir pačių įdomiausių istorijų apie šį neįtikėtiną, viso pasaulio dėmesį prikaustantį renginį, žiūrovai bus kviečiami stebėti kiekvieną olimpinių žaidynių dieną per TV3.

Pirmas klausimas, apsilankius užsienyje, visuomet būna apie sportą

Vytautas garsėja ne tik kaip renginių organizatorius ar laidų vedėjas – daugelis jį žino kaip lietuvį, kuris yra aplankęs didžiąją pasaulio dalį. Negana to, beveik visuomet iš savo kelionių jis grįžta su daugybe neįtikėtinų pasakojimų.

Tačiau, ar kada būtumėte pagalvoję, kad apsilankęs mažiau girdėtose šalyse, V. Mikaitis bendrauti su vietiniais pradeda nuo klausimų apie… sportą?

„Kai nuvažiuoju į mažesnę ar labiau egzotišką šalį, vienas pirmųjų mano užduodamų klausimų visuomet būna apie olimpines žaidynes, garsiausius sportininkus, jų laimėjimus ar kokiame sporte jų šalis apskritai yra stipriausia. Įdomu tai, kad pagal sporto šakas visas pasaulis yra pasiskirstęs tam tikrais regionais, ir, kad kone kiekviena valstybė turi tokį sportą, pagal kurį save identifikuoja. Manau, kad tuo kiekviena šalis ir yra žavi“, – sako jis.

O štai dabar Vytautas visa tai – skirtingas šalis, jų kultūras, olimpinėmis žaidynėmis gyvenantį Paryžių ir viską, kas nematoma paprastam žmogui – yra pasiruošęs parodyti ir žiūrovams.

„Iš vienos pusės, tai bus žvilgsnis iš į olimpines žaidynes keliaujančio paprasto žmogaus perspektyvos. O iš kitos pusės, parodysime ir atskleisime viską, ko toks žmogus nepamato. Esu įsitikinęs, kad žiūrovams, kurie žaidynes stebės tik per ekraną, tai taps puikia galimybe pamatyti, kaip viskas atrodo iš vidaus. Pažadu parodyti visą virtuvę – ir ne vien tokią, kuri bus glaudžiai susieta su sportu“, – intriguoja jis.

Iš arti matė pasiruošimą Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms

Prie tokių sporto renginių kaip Europos ar pasaulio krepšinio čempionatai V. Mikaitis kadaise jau yra prisilietęs. Tačiau šios olimpinės žaidynės, kuriose teks dirbti reporteriu, jam yra pirmosios.

Tiesa, kaip atrodo pasiruošimas žaidynėms, jis jau yra matęs Rio de Žaneire, kai iš miesto išvyko likus vos dviem dienoms iki svarbiausio sporto renginio starto. Todėl, kaip juokauja pats, apie šias žaidynes nuolatos primena ne tik raktų pakabukas su tų metų žaidynių simbolika, bet ir tą įrodantis antspaudas pase.

„Turėjau progą pamatyti, kaip kyla olimpinis miestelis, ir kaip ten apsigyvena pirmieji sportininkai. Įspūdinga, kad olimpinių žaidynių metu visi geriausi pasaulio atletai gyvena vienoje, specialiai jiems pastatytoje vietoje, o savo laikinus būstus puošia savo šalies vėliavomis. Kuo puikiausiai atsimenu ne tik ten kabėjusią Lietuvos vėliavą, bet ir tokių izoliuotų šalių kaip Šiaurės Korėja. Atrodė, kad į tą miestelį sutilpo visas pasaulis“, – prisiminimais dalijasi jis.

Paryžius – ne tik meilės miestas

Kadangi olimpinės žaidynės yra viso pasaulio renginys, Vytautas neabejoja, kad žiūrovų laukia daugybė įdomybių. Juk, kitaip nei mums, lietuviams, kai kurių šalių atstovams vien kelionė į Paryžių turėjo trukti kelias paras, ir net ne viena transporto priemone!

„Labai laukiu šio penktadienio olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos, kai bus galima išvysti įvairiausių pasaulio šalių delegacijas. Labiausiai mane domina nykštukinės šalys, kuriose delegacija sudaryta iš dviejų žmonių. Juos ypač palaikau, nes suvokiu, ką šiems sportininkams reiškia konkuruoti su likusiu pasauliu ir didžiulėmis olimpinėmis komandomis. Tiesa, mano simpatijos dažnai priklauso ir nuo to, ar toje šalyje esu buvęs…“ – išduoda jis.

Iškilminga Paryžiaus olimpinių žaidynių ceremonija – jau rytoj! Ją ir šių metų naujieną – pirmąkart įvyksiantį raudonąjį kilimą – stebėkite nuo 19.30 val. per TV3.

O štai dabar daugybė skirtingų žmonių daugiau nei dviem savaitėms sutilps viename mieste. Tiesa, Paryžius – ne tik meilės, bet ir mados bei gilios istorijos miestas.

„Paryžius žavi dėl tokių ikoniškų vietų kaip Eifelio bokštas, Triumfo arka ar Luvro muziejus. Tai – miestas su didžiule istorija, o ir patys prancūzai yra tarsi viduriukas tarp Šiaurės ir Pietų kultūrų atstovų. Man atrodo, kad olimpinėms žaidynėms šis miestas ypač tikamas. Tiesa, Eliziejaus laukus siūlyčiau pralenkti, nes tai – savotiška Palangos Basanavičiaus gatvė, lūžtanti nuo atvykėlių ir išsiskirianti ypač didelėmis kainomis“, – keliautojams pataria jis.

Laukiantys iššūkiai

Vytautas džiaugiasi, kad Paryžiaus olimpinės žaidynės bus itin dėkingos tuo, jog nuo Lietuvos laiko skirsis tik valanda, tad jas stebėti bus ypač patogu.

O tiems, kurie turės galimybę šiame renginyje dirbti, olimpinės žaidynės bent jau trumpam taps ir visu gyvenimu. „Tiesa, dažniausiai procese tą suvokti sunku – supratimas ateina tik tuomet, kai grįžti namo. Žinoma, pirmieji įspūdžiai užplūs jau tada, kai gausiu pirmąją akreditaciją ar išlipus iš lėktuvo tiesiog pajusiu tai, kuo ateinančias savaites gyvens ne tik Paryžius, bet ir visas likęs pasaulis“, – sako jis.

Vis dėlto, jis įsitikinęs, kad teks susidurti ne su vienu iššūkiu. Pirmuoju tapo lagamino krovimas. „Skamba juokingai, tačiau man tai – neįprasta, kadangi visuomet visur keliauju su kuprine. O dar stipriau įpareigoja tai, kad olimpinės žaidynės vyks ne kur kitur, o vienoje iš mados sostinių – Paryžiuje…“ – atskleidžia jis.

Vis dėlto sunkiausia užduotimi, anot jo, taps laukiančios distancijos: „Čia juk ne Kaunas, kur sulaukęs skambučio, kad kažkur vėluoji, daugiausiai už 10 minučių jau gali būti vietoje. Čia kelionės iš taško A į tašką B gali užimti net ir visą pusdienį, todėl daugybė tokių reporterių kaip aš  turės mokytis ilsėtis ar ruoštis laukiantiems reportažams tiesiog važiuojant metro.“

Vis dėlto jis įsitikinęs, kad nebus nieko, kas sutrukdytų žiūrovams Lietuvoje dovanoti pačią maloniausią patirtį, bandant perteikti tikrąjį olimpinių žaidynių skonį.

„Dirbsime su puikiai sportą išmanančia ir jau ne prie vieno svarbaus renginio dirbusia komanda. O aš pats būsiu atsakingas ir už pramogas – jos man taip pat nėra svetimos. Tačiau tikiu, kad gali ruoštis tiek, kiek tik nori – svarbiausius sprendimus vis tiek reikės priimti vietoje. Namuose viską gali įsivaizduoti visai kitaip nei tuomet, kai nuvyksi į įvykio vietą gyvai. Ten gali atsirasti ir tokių dalykų, apie kuriuos nė nebūtum pagalvojęs…“ – pokalbį baigia jis.

Paryžiaus olimpines žaidynes ir visus svarbiausius lietuvių startus liepos 26 – rugpjūčio 11 dienomis stebėkite kartu su TV3 žiniasklaidos grupe!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: