Viktorija Vidžiūnienė (A. Gudo fotografija).

V. Vidžiūnienė. Pakartot!

Spalio mėnesio Panevėžio miesto tarybos posėdyje buvo patvirtinti verslo liudijimų įkainiai 2023-iesiems. Ir kaip netikėta! Deja, bet istorija jau girdėta.

Įkainiai išliko tokie pat kaip pernai, kaip užpernai ir dar anksčiau.

Dar 2020-aisiais frakcija KARTU su kitomis opozicinėmis frakcijomis, atsižvelgdamos į karantino padarinius smulkiajam verslui, siekdamos jį palaikyti, teikė siūlymą dėl simbolinio verslo liudijimų įkainio 2020 m. antrajam pusmečiui ir 2021 m.  Tuomet svarstant klausimą tarybos posėdyje, meras pareiškė, kad simbolinis 1 euro verslo liudijimo įkainis smulkųjį verslą įžeistų. (Bet ar tikrai?)

2021- aisiais verslo liudijimų kainų nedidinimas buvo pateiktas net kaip smulkiojo verslo palaikymas (!). Dokumentuose buvo rašoma: „Siekdami sudaryti palankias sąlygas vykdyti smulkias verslo veiklas, siūlome nekeisti fiksuotų pajamų mokesčio, mokamo už pajamas, gautas iš veiklos, kuria verčiamasi turint verslo liudijimą, dydžių ir 2022 metams palikti galioti tokius pačius dydžius kaip ir 2019, 2020, 2021 metais.“

2022-aisiais, grindžiant tarybos sprendimo priėmimo būtinumą ir laukiamus pozityvius rezultatus, ši citata pažodžiui perkelta į aiškinamąjį raštą.

Sprendimo projektą vakar tarybos posėdyje pristatančio Panevėžio miesto savivaldybės Miesto plėtros skyriaus vedėjo argumentai: verslo liudijimų skaičius mažėja, „žiūrėdami į ekonomines tendencijas: brangsta ištekliai, brangsta sąnaudos“ skambėjo viltingai, tačiau pateiktas siūlymas – nieko nekeisti, man atrodo, neatliepiantis situacijos.

Ar išklausius vedėjo argumentus, nekyla mintis apie įkainių mažinimą?

Diagnozuojama, kad smulkiajam verslui sunku, kad reikalinga pagalba, bet tuo pačiu tarsi sakoma – tebūnie taip, kaip yra. Gyvuoja.

Po tarybos posėdžio atsidarius socialinį tinklapį nustebau – nuotraukoje besišypsantis vicemeras šį tarybos sprendimą pateikia net kaip pasiekimą!

Nebesuprantu. Kur dingo atsinaujinimas? Et. Šis, matyt, būtų permažai matomas.

Pripažinkime, šis tarybos sprendimas pats savaime nėra pagalba. Verslo liudijimų skaičius nuo 2017-ųjų mažėja.

Džiugu, kad pripažįstame, jog pagalbos smulkiesiems reikia.

Apmaudu, kad kartojamės: teikdami sprendimų projektus, užduodami klausimus, išgirsdami argumentus, priimdami sprendimus…

Tai – ar kartosimės ir kitąmet?!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: