Vabalninke įgyvendinamas vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo projektas

Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas lankėsi Vabalninke ir domėjosi UAB „Biržų vandenys“ įgyvendinamu Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo projektu. Meras kartu su UAB „Biržų vandenys“ direktoriumi Rimantu Martinoniu apžiūrėjo jau įrengtus vandens nugeležinimo įrenginius ir statomą nuotekų valyklą.

„Susipažinau su įgyvendinamu projektu, jo eiga. Malonu pasidžiaugti, kad baigus projektą Vabalninko gyventojai turės galimybę gauti geresnės kokybės vandenį, bei turės galimybę prisijungti prie vandentiekio ir nuotekų tinklų, taip iš esmės pagerindami savo buitį“, – sakė meras V. Jareckas.

Pagal projektą Vabalninko mieste planuojama pastatyti vandens gerinimo įrenginius ir nuotekų valymo įrenginius bei nutiesti 3,386 km naujų nuotekų tinklų ir 2,556 naujų vandentiekio tinklų, suteikiant galimybes prisijungti prie centralizuotos sistemos 79 būstams. Taip pat planuojama rekonstruoti 1,89 km vandentiekio ir nuotekų tinklų Biržų mieste (nuo Kudirkos g. iki Plento g. veikiančių ir besikuriančių verslo įmonių teritorijų), bei suinventorizuoti ir teisiškai užregistruoti ~100 km tinklų Biržų rajone.

Projektu siekiama suteikti galimybes gyventojams prisijungti prie centralizuotos vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemos bei gauti kokybiškas paslaugas. Įgyvendinus projektą bus padidintas vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų prieinamumas, sumažinta infiltracija tinkluose ir avarijų skaičius, pagerintas nuotekų valymas, užtikrinta tiekiamo vandens kokybė ir sukurtos prielaidos geresnės kokybės viešosioms paslaugoms teikti. Taip pat bus užtikrinta saugi aplinkosauginiu požiūriu gyvenamoji aplinka ir mažinama aplinkos tarša.

Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos V prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ 05.3.2-APVA-R-014 priemonę „Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas ir plėtra, įmonių valdymo tobulinimas“.

Projekto įgyvendinimui iš Sanglaudos fondo lėšų yra skirta 1.438.947,15 Eur, Biržų rajono savivaldybė skirs 699.000,00 Eur, o 183.804,35 Eur skirs UAB „Biržų vandenys“. Projekto vertė 2.321.751,50 Eur.

Biržų rajono savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: