Vairavimo egzaminą iš pirmo karto išlaiko 43 procentai būsimų vairuotojų

Lietuvoje geriausiai vairavimo egzaminai išlaikomi Panevėžyje. Tam įtakos turi vis geriau mokinius paruošiančios vairavimo mokyklos ir griežtesnis egzaminuotojų vertinimas. Nepaisant to, yra ir rekordininkų, kurie įgyti vairuotojo pažymėjimą bando po keliasdešimt kartų.

Lietuvoje statistiškai praktinio vairavimo egzaminą iš pirmo karto išlaiko 43 procentai būsimų vairuotojų. Panevėžyje – beveik 48 procentai, kas viršija net bendrą šalies vidurkį. Teorijos egzaminų išlaikomumas taip pat yra vienas geriausių, čia Panevėžį lenkia tik Vilnius. Vairavimo instruktoriai mano, jog geresniems egzaminų rezultatams įtakos turėjo tai, kad nuo šių metų būsimieji vairuotojai daugiau mokomi vairuoti realiose situacijose.

Nors daugumai tiek teorinį, tiek praktinį vairavimo egzaminą Lietuvoje šiemet pavyko išlaikyti iš pirmo karto, pasitaikė ir tokių, kurių bandymų skaičius gerokai viršijo 10 kartų. Kaip juokauja, „Regitros“ atstovai tokie rekordininkai egzaminų metu jau nori nenori išmoksta vairuoti, mat tiek kartų važiuodami dar labiau įsigilina į daromas klaidas.

Daugiausia laikančiųjų egzaminus yra ką tik sulaukę pilnametystės jaunuoliai. Dažniausiai laikomi B kategorijos vairavimo egzaminai. Vyriausias žmogus, šiais metais pirmą kartą laikęs vairavimo egzaminą yra aštuoniasdešimtmetis.

Šiais metais šalyje užfiksuotas atvejis, kuomet praktinį vairavimo egzaminą už savo draugę laikė kita moteris, tą pavyko išaiškinti tik po egzamino. Panevėžyje taip yra buvę tokių bandymų, tačiau egzaminuotojams pavyko užbėgti įvykiams už akių ir tokie „geradariai“ greitai buvo išaiškinti. Papirkinėjimo atvejų taip mažėja, ypač po to, kai visi egzaminai pradėti filmuoti.

 

Plačiau vaizdo reportaže.

GNTV_logotipas_baltas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: