Vairavimo kategorijos – ką reikia apie jas žinoti?

Šiandieninis gyvenimas yra labai įtemptas – visi žmonės nuolat kažkur skuba, o verslai visą laiką stengiasi patenkinti įvairius vartotojų poreikius. Tam, kad visa ši suirutė būtų sėkminga, tiesiog būtinos yra įvairios transporto priemonės. Tačiau, vien tik mašinų nepakanka – reikalingi ir vairuotojai, kurie geba vairuoti tam tikras mašinas. Kiekvienai skirtingo tipo transporto priemonei yra priskirtos skirtingos vairavimo kategorijos. Tai yra reikalinga tam,  kad būtų paprasčiau suprasti ką vairuotojas gali vairuoti, o ko – ne.

Tikriausiai viena populiariausių vairavimo kategorijų yra būtent B kategorija. Ją turi labai daug žmonių visame pasaulyje, nes ji yra būtiniausia kasdieniams darbams atlikti ir poreikiams patenkinti. B kategorijos teisės leidžia žmonėms vairuoti lengvuosius automobilius. Nors to daugeliui pakanka, visgi egzistuoja ir kitos vairavimo kategorijos, kurios yra ne mažiau svarbios už pastarąją.

Jei žmogus nori dirbti su kroviniais ir vežti juos po Lietuvą arba į kitas Europos šalis, paprastai jam reikia C kategorijos vairuotojo teisių. Tačiau, tam, kad jas galima būtų gauti, žmogus pirmiausia turi išsilaikyti B kategoriją. C vairavimo kategorijos teisės suteikia galimybę vairuoti įvairaus tipo sunkvežimius. Svarbu paminėti, kad egzistuoja dar daug kitų kategorijų. Pavyzdžiui, autobusus norintiems vairuoti žmonėms yra būtina turėti D kategorijos vairavimo teises.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: