Valdžia ruošia šienapjūtę biudžetininkams

Valdžios kalbos apie nereikalingų pareigybių rajono biudžetinėse įstaigose atsijojimą – ne iš piršto laužtos. Tik ką ant vicemero kėdės atsisėdęs Aurimas Martinka renka biudžetinių įstaigų darbuotojų sąrašus ir žiūri, kaip juos koreguoti kuo racionaliau – įstaigos ir viso rajono naudai. Tokių žingsnių ypač išsigando dirbantys pensininkai.

Juodasis vicemero sąrašas

„Ir mane suskaičiavo“, – daugelis tikriausiai dar prisimena šiuos žodžius iš seno animacinio filmuko, kurio personažai išsigando, kad juos suskaičiavo. Panašiai dabar jaučiasi ir kai kurie Kupiškio rajono gyventojai.

O bene labiausiai išsigando mokyklose dirbantys pensinio amžiaus darbuotojai, kai sužinojo, kad naujasis Kupiškio vicemeras Aurimas Martinka juos skaičiuoja ir įtraukia į kažkokius sąrašus.

„Dar prieš rinkimus buvo pasakyta, kad bus atleisti visi pensininkai. Bet ar tai sąžininga? Juk yra ir gerų darbuotojų“, – nuogąstavo prisistatyti nepanoręs vienos rajono mokyklos atstovas.

Apie mistinį sąrašą paklausėme ir patį vicemerą Aurimą Martinką.

„Kol kas renku bendrą informaciją apie rajono švietimo, kultūros ir sporto įstaigų personalą. Norime jį peržiūrėti, įvertinti ir rasti racionalų sprendimą, kaip palikti tik reikalingus darbuotojus“, – teigė pašnekovas.

Etatas – lemputei įsukti

Nereikalingų pareigybių atsisakymas, pasak mero pavaduotojo, nuo pat kadencijos pradžios buvo vienas svarbiausių naujos valdžios uždavinių. O tokie pavyzdžiai, kaip buvusioje Palėvenėlės mokykloje (kai pustuščiam pastatui saugoti ir šildymu rūpintis palikti du etatai), esą tik dar labiau skatina įvertinti biudžetininkų darbo vietas.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse”

Ingrida NAGROCKIENĖ

kupiskenu_mintys


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: