Vasaros ketvirtadieniais bibliotekoje – filmų peržiūros

2015 m. birželį-rugpjūtį ketvirtadieniais 16 val. kviečiame į G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salę (Respublikos g. 14) į LITERATŪROS IR KINO filmų peržiūras. Birželio 11 d. žiūrėsime dokumentinį filmą „Kompozitorė Onutė Narbutaitė“ (2007 m., 28 min.) apie talentingą kūrėją Onutę Narbutaitę-Skirmantienę.

Tai režisierių Juozo Matonio ir Vytauto Damaševičiaus sukurtas dokumentinis filmas apie Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatę, kūrėją ir pedagogę Onutę Narbutaitę-Skirmantienę, už kūrybinę veiklą pelniusią daugybę apdovanojimų. Nacionalinė premija jai įteikta 1997 m. už oratoriją „Centones meae urbi“.

Birželio 18 d. 16 val. – režisierių Juozo Matonio ir Vytauto Damaševičiaus dokumentinis filmas „Dailininkas Linas Katinas“ (1997 m., 29 min.) apie šiuolaikinį dailininką Liną Leoną Katiną, grupės ‘24’ narį, tapytoją, grafiką, dirbantį kine, teatre, 1999 m. gavusį Nacionalinę kultūros ir meno premiją. Dailininkas sukūręs daug tapybos kūrinių, piešinių, akvarelių, instaliacijų, eksperimentavęs su įvairiomis technikomis.

Birželio 25 d. 16 val. – režisierių Juozo Matonio ir Vytauto Damaševičiaus dokumentinis filmas „Fleitistas Algirdas Vizgirda“ (1997 m., 30 min.) apie muzikos atlikėją Algirdą Vizgirdą, fleitos virtuozą, pedagogą, kamerinio ansamblio „Musica Humana“ įkūrėją, meno vadovą ir dirigentą, 2006 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą.

„Literatūros ir kino dienos bibliotekoje“ – tai tęstinis nuo 2010 m. G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos vykdomas projektas, kuriuo siekiama populiarinti Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų kūrybą, gilinti pažintį su Lietuvos kultūrai nusipelniusiomis asmenybėmis.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Panevėžio miesto savivaldybė.

Kviečiame!

Vilija Stokienė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: