Vasilijus Lendel. Foto: Tomas Gaubys

Vasilijus, Simona ir Olivija iškovojo vietas pirmuosiuose dešimtukuose

Miltone (Kanada) surengto 2019-2020 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų paskutinio, šeštojo, etapo vyrų sprinto lenktynėse sekmadienį Vasilijus Lendel pasiekė ketvirtfinalį, o galutinėje įskaitoje užėmė septintą vietą. Lietuvos dviratininkas pasaulio taurės varžybose į pirmąjį dešimtuką pateko 16-ą kartą.

V. Lendel kvalifikacijos varžybose, kuriose dalyvavo 31 dviratininkas, buvo 11-as. Jis 200 m distanciją iš eigos įveikė per 9,883 sek. Geriausiai pasirodė lenkas Mateusz Rudyk (9,657 sek.). V. Lendel šešioliktfinalyje įveikė rusą Aleksandrą Šarapovą (22-as kvalifikacijoje), aštuntfinalyje nugalėjo Trinidado ir Tobago atstovą Quincy Alexander (27), o ketvirtfinalyje 0-2 pralaimėjo Honkongo dviratininkui Tsz Chun Law (14).

Aukso medalį iškovojo pasaulio ir Europos čempionatų bronzos medalių laimėtojas M. Rudyk.

Pasaulio taurės varžybų vyrų sprinto galutinėje bendrojoje įskaitoje V. Lendel (1035 tšk.) užėmė septintą vietą. Pirmas – M. Rudyk (2600 tšk.). Klasifikuoti 76 dviratininkai.

Moterų keirino rungtyje (18 dalyvių) Simona Krupeckaitė užėmė aštuntą vietą. Lietuvos dviratininkė B finale finišavo antra (į priekį praleido tik kanadietę Laurianę Genest). Simona pirmojo etapo antrajame važiavime buvo antra, o pirmajame pusfinalio važiavime liko ketvirta (lietuvę aplenkė kolumbietė Martha Bayona, belgė Nicky Degrendele ir ispanė Helena Casas).

Aukso medalį iškovojo Vankuverio žiemos olimpinių žaidynių greitojo čiuožimo bronzos medalio laimėtoja olandė Laurine van Riessen, kuri triumfavo ir sprinto lenktynėse.

Pasaulio taurės varžybų moterų keirino galutinėje bendrojoje įskaitoje S. Krupeckaitė (626 tšk.) užėmė 22-ą vietą. Pirma – ukrainietė Liubovė Basova (1705 tšk.). Klasifikuotos 49 dviratininkės.

Moterų daugiakovės varžybose (omniume, 22 dalyvės) aštuntą vietą užėmė Olivija Baleišytė (78 tšk.). Tai – aukščiausia jos vieta pasaulio taurės varžybų omniume nuo 2018 metų gruodžio. Olivija pasaulio taurės varžybose į pirmąjį dešimtuką pateko 15-ą kartą.

O. Baleišytė skreče buvo septinta, tempo lenktynėse – šešta, o atkrintamosiose lenktynėse – 11-a. Po trijų rungčių Olivija buvo klasifikuota šešta. Paskutinėje rungtyje – grupinėse lenktynėse dėl taškų (80 ratų; 20 km; 8 tarpiniai finišai) – Lietuvos dviratininkė taškų nepelnė. Ją bendrojoje įskaitoje aplenkė baltarusė Taciana Šarakova ir prancūzė Clara Copponi.

Nugalėjo amerikietė Jennifer Valente (134 tšk.). Antrą vietą iškovojo italė Letizia Paternoster (114 tšk.), o trečią – airė Emily Kay (102 tšk.).

Pasaulio taurės varžybų moterų omniumo galutinėje bendrojoje įskaitoje O. Baleišytė (605 tšk.) užėmė 19-ą vietą. Pirmoje pozicijoje – J. Valente (1950 tšk.). Klasifikuotos 55 dviratininkės.

Kanadoje penktadienį S. Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė komandų sprinto rungtyje iškovojo bronzą, šeštadienį jos asmeninėse sprinto lenktynėse užėmė atitinkamai septintą ir 13-ą vietas, o V. Lendel keirino rungtyje buvo ketvirtas.

Stipriausius Lietuvos treko dviratininkus bus galima pamatyti vasario 8-9 dienomis Panevėžyje, „Cido“ arenoje“, vyksiančiame Baltijos šalių treko čempionate, o vėliau jų laukia pasaulio treko čempionatas. Jis vyks vasario 26 – kovo 1 dienomis Berlyne (Vokietija).