Verslu užsiimantys sportininkai: svarbiausia – tikėti savo jėgomis ir nestokoti jaunatviško maksimalizmo

Sporto srityje verslus įkūrę vyrai įsitikinę – turint į priekį vedančią idėją, geriau nepaisyti aplinkinių nuomonės ir kliautis savo jėgomis. Nors įvairių sunkumų verslo pradžioje netrūksta, užsiimti verslu galima ir nedideliame miestelyje. VšĮ „Versli Lietuva“ duomenimis, Kupiškio r. 2014 m. IV ketv. įregistruota tris kartus daugiau įmonių negu atitinkamu laikotarpiu prieš metus.

Modestas Puišė, sporto klubo „Reljefas“ Kupiškyje vadovas, verslo ėmėsi kone prieš dvidešimt metų. Tuomet didžiausias sunkumas buvo pradinio kapitalo trūkumas – pasiimti paskolos verslo pradžiai nebuvo galimybės.

„Kadangi esu sportuojantis, kūno tobulinimu užsiimantis žmogus, idėja įkurti sporto klubą kilo iš poreikio: tuo metu Kupiškyje nebuvo judėti mėgstančiam jaunimui tinkamo sporto klubo, – pačius pirmus žingsnius verslo įgyvendinimo link prisiminė M. Puišė. – Pradėjau nuo nulio: reikiamų lėšų skolinausi iš draugų, pažįstamų, ir tik vėliau – iš bankų. Didžiausi varikliai, tuomet vedę į priekį, buvo jaunatviškas maksimalizmas ir tikėjimas, kad viskas bus gerai“.

Pasak sporto klubo vadovo, dabartinis Kupiškio jaunimas galėtų būti aktyvesnis, bet tam reikėtų paskatinimo.

„Niekas nekurs verslo ten, kur nėra perspektyvų arba nišų, kurias būtų galima užpildyti. Manyčiau, kad šiuo metu Kupiškyje tokių nišų netrūksta, tačiau reikia paskatinimo ir nebijoti rizikuoti – juk verslo be rizikos nebūna, – kalbėjo M. Puišė. – Taigi, lūkesčių, lankstumo turėjimas ir gebėjimas prisitaikymas prie mažo rajono reikalavimų yra būtini. Be to, reikia atsižvelgti, kad Kupiškis – nedidelis miestelis, taigi, turint į priekį vedančią idėją, reikia įvertinti, ar pastaroji bus reikalinga ir, kažkuria prasme, naudinga. Verslas juk nėra kuriamas šiaip sau“.

„Reljefo“ vadovui antrino ir Paulius Pranckūnas, VšĮ Kupiškio r. turizmo ir verslo informacijos centro direktorius. Pastarojo teigimu, kad jauni žmonės ko nors imtųsi, juos būtina sudominti bei įkvėpti, o tam trūksta gerųjų pavyzdžių.

„Kupiškio gyventojų iki 30 m. verslumas nėra didelis: jauni kupiškėnai neretai patraukia į didesnius miestus, o grįžtantis jaunimas arba jau būna radę darbą, arba kreipiasi į darbo biržą, kurioje yra sudarytos įvairios, jauniems žmonėms skirtos, programos, – sakė P. Pranckūnas. – Bandome bendrauti, sudominti, tačiau jaunimui trūksta įkvėpimo – galbūt sektinus pavyzdžius jie regi ne mūsų miestelyje, o didžiuosiuose miestuose, į kuriuos ir patraukia“.

Tuo tarpu verslininko ir muzikanto Vytauto Medinecko-Ironvyto teigimu, jauni žmonės tikrai turi idėjų, siekia save išreikšti, bet jiems koją kiša motyvacijos, ryžto ar drąsos trūkumas.

„Norisi jaunimą paskatinti, įrodyti, jog kiekviena svajonė – kad ir kokia keista ji atrodytų aplinkiniams – gali būti įgyvendinta. Svarbiausia – tikėjimas ir sunkus darbas tikslo vardan“, − neabejoja verslininkas, „Muscle shop.lt“ ir „MPP clothing“ prekių ženklų sumanytojas, kuriam priklausančios maisto papildų bei sportinių rūbų linijos dėmesio sulaukia ir užsienio rinkose.

„Savo verslą pradėjau, kai man buvo 22 m. Nepasakyčiau, kad sulaukiau didelio palaikymo iš aplinkinių, bet vidinis noras ir tikėjimas buvo stipresni“, – sakė žinomas verslininkas.

V. Medineckas-Ironvytas ir „Reljefo“ vadovas M. Puišė sava patirtimi su Kupiškio gyventojais pasidalins verslumo skatinimo renginyje „Verslas veža“ kovo 12 dieną. Įkvėpti susirinkusius taip pat bandys aktorius, laidų vedėjas Marius Rupšys, o apie neteisingus atsakymus, pagimdžiusius verslo idėją pasakos „GoHisto“ bendraįkūrėjai Julius Pauliukevičius ir Simas Jaskutėlis. Renginio dalyvių taip pat laukia pramoginis „Fight for Fitness“ pasirodymas.

„Verslas veža“ – jau antrus metus vykstantis verslumo skatinimo renginių ciklas, kurio pagrindinis tikslas – įtraukti, paskatinti ir įkvėpti jaunus, ambicingus šalies žmones geraisiais verslo srities pavyzdžiais. „Verslas veža“ – tai galimybė savo kelio ieškančiam, apie ateitį galvojančiam jaunuoliui sužinoti, kaip su verslu susijusią idėją ilgainiui paversti užtikrinta realybe.

Kovo 12 d., ketvirtadienį, Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje vyksiančio renginio pradžia – 10 val. Įėjimas nemokamas. Dalyviai laukiami atvykstant bet kuriuo metu.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: