„Via Baltica“ aplinkkelio rekonstrukcija kelia nerimą Vynupės kaimo gyventojams

Planuojama „Via Baltica“ transporto koridoriaus A17 Panevėžio aplinkkelio rekonstrukcija kelia nerimą Vynupės kaimo gyventojams. Jie nuogąstauja, kad rekonstravus sankryžą su Vynupės gatve, neteks galimybės artimiausiu keliu parvykti į namus.

Planuojamame rekonstruoti Panevėžio aplinkkelio ruože pastačius atitvarus iš Panevėžio parvykstantys gyventojai nebegalės iškart įsukti į kaimą Vynupės gatve, bet turės kelis kilometrus važiuoti iki įrengtos žiedinės sankryžos apsisukti.

Vynupės gyventojai raštu kreipėsi į Panevėžio rajono savivaldybę, prašydami peržiūrėti magistralinio kelio A17 Panevėžio aplinkkelio II ruožo I dalies rekonstravimo projektą ir pakeisti Vynupės gatvės sankirtos su magistraliniu keliu sprendinius.

Prašymui aptarti ir atsakyti į rūpimus klausimus Savivaldybėje organizuotas gyventojų susitikimas su rekonstravimo projekto užsakovo Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos atstovais, projekto rengėjais ir Savivaldybės administracijos atstovais.

Į susitikimą atvyko ne tik Vynupės, bet ir dėl aplinkkelio rekonstrukcijos nepatogumų patirsiantys Pavėšiečių ir Berniūnų kaimų gyventojai bei Berniūnų žemės ūkio bendrovės atstovai.

Automobilių kelių direkcijos direktoriaus pavaduotojas Dainius Miškinis gyventojams aiškino, kad vykdant Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą rekonstrukcijos projektą, užtikrinant eismo saugumą aplinkkelyje bus įrengtas skandinaviškas kelio variantas (2 + 1) – trys juostos, kurių dvi eis ta pačia kryptimi, viena – priešinga. Priešingos krypties juostos bus atitvertos atitvarais.

Rekonstruojamame aptariamame ruože bus įrengtos dvi žiedinės sankryžos, kurios pagal ES reikalavimus negali būti rengiamos viena nuo kitos arčiau nei 5 km.

Atitvarai bei šios sankryžos ir kelia didžiausią nepatogumą gyventojams, nes prailgina kelią patekti į namus, o bendrovės technikai – nuvažiuoti į laukus.

Susitikime dalyvavę Vynupės gyventojai sutiko su Automobilių kelių direkcijos atstovo D. Miškinio ir projekto vadovės Nijolės Apulskienės teigimu, kad planuojama pertvarka užtikrins eismo saugumą magistraliniame kelyje. Tačiau jie prašė išsaugoti kairinį posūkį į kaimą atvykstant nuo Vilniaus pusės. Berniūnų gyventojai pageidavo įrengti papildomą žiedinę sankryžą.

Savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis paragino projekto rengėjus ir Automobilių kelių direkciją ieškoti kompromiso su gyventojais, kol statybos leidimas dar nėra gautas.

D. Miškinis pažadėjo, kad projektas, atsižvelgiant į išsakytus gyventojų ir žemės ūkio bendrovės prašymus, dar kartą bus peržiūrimas techninėje bei saugaus eismo komisijose.

 

Savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: