maxima nuotr.

Vien tulpių – pusantro milijono žiedų, visgi gėles Motinos dienai ragina pirkti iš vakaro, kad netektų grumtis su perpardavinėtojais

Ruošiantis Motinos dienai, į lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuves važiuoja 27 vilkikai gėlių – tai apie 150 tūkst. puokščių tulpių, rožių, spalvingų gvazdikėlių. „Maxima“ pasiūlys aukštos kokybės gėlių už itin gerą kainą – pigiau nei turguje, tad pirkėjai raginami gėlėmis mamoms pasirūpinti šventės išvakarėse, kad dėl puokščių nereikėtų „grumtis“ su gėlių perpardavinėtojais.

„Aukščiausią gėlių kokybę už itin palankią kainą galime užtikrinti dėl ilgametės partnerystės su patikimais tiekėjais. Pastebėjome, jog per svarbias šventes smulkūs prekeiviai tai įvertino kaip galimybę užsidirbti, tad mūsų atsivežtos gėlės atsiduria turguje, jomis už didesnę kainą prekiauja ir čia pat, prie parduotuvių. Kovo 8-ąją stebėjome, kad „Maximose“ vyksta kovos dėl kiekvieno žiedo, puokštes pirko pilnais vežimais, dalyje parduotuvių gėlės buvo išparduotos dar iki pietų. Tad norinčius pasveikinti mamas ir nepermokėti už gėles, raginame jų įsigyti iš vakaro“, – kalba Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė, „Maximos“ Komunikacijos ir korporatyvinių ryšių departamento vadovė.

Ji atkreipia dėmesį, jog „Maxima“ neribos įsigyjamų gėlių kiekio, kad pirkėjai galėtų patogiai pasirūpinti jiems reikiamu kiekiu gėlių, o kad būtų pasveikintos visos mamos, prekybos tinklas pasistengė užtikrinti didesnį gėlių asortimentą. Šiemet Motinos dienai „Maxima“ atsiveža 27 vilkikus gėlių – daugiau nei praėjusiais metais. Apie trečdalį šių metų asortimento sudaro tulpės, surištos į 25-50 gėlių puokštes, pirkėjai ras ir rožių, gerberų, gvazdikėlių, taip pat chrizantemų, kurios šią dieną perkamos amžinojo poilsio išėjusioms mamos.

„Labai džiaugiamės, kad nepaisant tulpių krizės, atgabenome šių gėlių mūsų pirkėjams – didžiulė jų dalis Europoje anksti nužydėjo dėl užplūdusios karščio bangos per Velykas. Vis dėlto Iš Olandijos ir Lenkijos atvyko daugiau nei pusantro milijono tulpių žiedų – net daugiau nei praėjusiais metais“, – įveiktais šių metų iššūkiais dalijasi I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

Ji pastebi, kad Motinos dienai pirkėjai daugiausiai renkasi ryškias ir vienspalves gėles, o greta tulpių bei rožių tarp skintų gėlių vis daugiau pirkėjų simpatijų sulaukia gvazdikėliai.

„Ši gėlė seniau asocijavosi su sovietmečio simbolika, todėl nebuvo mėgstama, tačiau pastaruoju metu išgyvena paklausos renesansą. Ypač gvazdikėliai su daug smulkių žiedų – jų yra daugybės spalvų bei netikėtų atspalvių, o tinkamai laikomos šios gėlės žiedais gali džiuginti beveik mėnesį“, – teigia „Maximos“ atstovė.

Pataria saugoti nuo saulės ir duoti vitaminų

Kuo šviežesnės yra skintos gėlės, tuo geriau ir ilgiau jos žydės vazoje, tačiau net ir tik ką nuskinti, bet netinkamai prižiūrimi žiedai greitai nuvys – pavyzdžiui, pastačius vazą ant saulėtos palangės. Visas skintas gėles būtina saugoti nuo skersvėjų bei tiesioginių saulės spindulių, pasirūpinti, kad šalia vazos nebūtų tokių vaisių kaip obuoliai, kriaušės, bananai, kurių skleidžiamos dujos paspartina gėlių vytimą.

Svarbu ir tinkamai parinkti vazą – ji neturi būti per ankšta, ypač, jeigu gėlės yra minkštais stiebais, kaip tulpės, gerberos, narcizai.

„Gėlės į parduotuves atvyksta tvirtai surištos, kad nebūtų pažeistos jas gabenant. Tačiau puokštę parsinešus namo, gėles reikia „išlaisvinti“, nuskabyti apatinius lapus tiek, kad vanduo jų nesiektų. Be to, tiekėjai prie kiekvienos puokštės prideda paketėlį su vadinamaisiais gėlių vitaminais. Juos reikia ištirpinti vazoje prieš merkiant gėles, kad vandenyje nesidaugintų bakterijos, o žiedai turėtų daugiau maistingų medžiagų.  Tokiame pagerintame vandenyje gėles galima laikyti 2-3 dienas, o po to vandenį reikia keisti kasdien, kaskart gerai išplauti vazą, po tekančiu vandeniu nuplauti stiebus“, – gėlių tiekėjų patarimus perduoda I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

Rožes ir tulpes pakerpame skirtingai

Prieš pamerkiant gėles ir vėliau, kiekvieną kartą keičiant vandenį, aštriu peiliu ar žirklėmis patrumpinami jų stiebai – taip atveriamos stiebo poros, kuriomis vanduo keliauja iki žiedo. Svarbu žinoti, jog kieti stiebai, pavyzdžiui, rožių ar gvazdikų, trumpinami įstrižu pjūviu, taip padidinant paviršiaus plotą, per kurį vanduo patenka į stiebą ir keliauja iki žiedo. Tuo tarpu gėlės minkštais  stiebais – tulpės, gerberos, narcizai – trumpinami buku pjūviu, siekiant apsaugoti stiebą nuo puvimo.

Kiek vandens pilti į vazą, taip pat priklauso nuo to, ar merkiame gėles kietais stiebais, ar minkštais. Pavyzdžiui, pamerkus gerberas ar tulpes į aukštą vazą su daug vandens, jų kotai greitai ims pūti ir žiedai netrukus nuvys. Šioms gėlėms geriau  rinktis platesnę vazą – taip ir vandens bus pakankamai, ir stiebai nebus per daug apsemti, o kad nesidaugintų bakterijos, į vandenį galimą įpilti šlakelį acto. Rožėms galima rinktis aukštesnę vazą, mat kietiems stiebams vanduo taip nekenkia, o vietoje acto į vandenį galima įpilti šaukštelį degtinės.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: