Laidos aut. nuotr.

Vienuolė Julija Lukauskaitė – apie nugvelbtą brolio valtį ir savo paskirtį žemėje

Sveiki sugrįžę į mišką! Pirmoje antro sezono laidoje aktorė, humoristė ir žurnalistė Violeta Trečiokaitė-Mičiulienė miško takus tyrinėjo kartu su nuo suolo laikų pažįstama Julija Lukauskaite. „Tai vienuolė, fantastiška moteris, turinti nerealų humoro jausmą, mano buvusi kurso draugė“, – laidos žiūrovams viešnią pristatė Violeta. Julija dalijosi savo gyvenimo istorijomis – nuo Lotynų Amerikos šokių iki savo paskirties žemėje.

„Vienas nuostabiausių pasaulio dalykų, ką mums padovanojo Dievas, yra pavasaris. Kai tu išeini ir gali gerti į save gamtą, grožį, paukščių čirpimą, gėlių žydėjimą… Ir pajunti, kad ateina toks keistas jausmas, kuris vadinasi palaima. Aš nežinau, ką jis reiškia, – pripažįsta Violeta, – bet turiu vieną gerą pažįstamą, kuri daugiau žino apie palaimą nei aš. Tai Julija Lukauskaitė.“

Laidos vedėjai nuo suolo laikų pažįstama Julija tik pasirodžiusi miške nustebino savo fiziniais pokyčiais – ištirpusiais 20 kg. „Reikia sukaupti valią, surasti tai, kas tau patinka, ir sportuoti“, – savo patirtimi dalijosi pašnekovė. Vienuolės kelią pasirinkusi Julija pasakoja su amžiumi atradusi ne tik sportą, bet ir šokius: „Visą gyvenimą galvojau, kad nepagaunu ritmo, negirdžiu muzikos, esu beviltiška. Pasirodo, galiu ir regetoną šokti.“ Lotynų Amerikos muzikos ritmu šokanti Julija neslepia – šokio judesiai kartais priverčia širdį plakti ir 150 dūžių per minutę greičiu.

Vėliau pokalbis pakrypo apie Julijos vaikystę ir paauglystę, praleistą Plungėje, ežero pašonėje. „Brolis turėjo valtį, o mes labai norėdavome paplaukioti ta valtele, tai vogdavau raktus iš brolio“, – jaunystės nuotykius prisimena vienuolė. Tačiau Julija atvirauja, nugvelbti valties raktai nebuvo vienintelė jos išdaiga: „Teko iš brolio spintos vogti ir knygas. Skaičiau uždraustą mano amžiui literatūrą – Thomo Mayne‘o Reido „Raitelį be galvos“. O Violeta su šypsena prisiminė naktimis skaitytus Guy de Maupassant‘o apsakymus ir „Mažąją Rok“, kurią taip pat paslapčia pasiskolino iš tėčio lentynos.

Dievui atsidavusi Julija pasakoja ne visada planavusi tokį gyvenimą: „Svajojau turėti vyrą muzikantą, kuris grotų gitara. Pati studijuoti psichologiją, turėti nuosavą namą, apvalų stalą, prie kurio susirinktų didelė šeimyna.“ Tačiau likimo vingiai pašnekovę nuvedė būtent į vienuolyną. „Atsisakau turto, atsisakau siekti karjeros, atsisakau šeimos, kad galėčiau būti laisva. Ir kad galėčiau žmones, kurie gyvena aplink mane, imti už rankos ir savo žodžiu, pavyzdžiu lydėti į susitikimą su Viešpačiu“, – apie savo paskirtį žemėje kalba laidos viešnia.

Norintys sužinoti, kokios valdžios bausmės sulaukė sovietmečiu bažnyčią lankiusi Julijos motina, koks paprastas klausimas sukūrė jautrią akimirką tarp Violetos ir pašnekovės ir į kokią šalį misijai trokšta nuvykti Julija, žiūrėkite laidą „Miške su Violeta“ gegužės 5 d. LRT mediatekoje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: