Vienuolio atminimui žibės šimtai žvakučių

10 metų. Šį birželį tiek jų skaičiuoja visa Lietuva po tikro savo šviesuolio – kapucinų vienuolio Tėvo Stanislovo – kunigo Algirdo Mykolo Dobrovolskio mirties. Nors, regis, ši sukaktis liūdna, tačiau alsuoja per dešimtmetį neišblėsusiomis Jo meilės, vilties, atjautos, gerumo ir šviesos, išminties dalybų pamokomis, pasilikusiomis kiekvieno Jį pažinojusio širdyje ir sąmonėje.

Tėvo Stanislovo atminimas šeštadienį Paberžėje suspindės šimtuose žvakių liepsnelių – jas kviečiamas uždegti kiekvienas, prisimenantis iškilųjį dvasininką.

Kviečia į šv. Mišias ir koncertą

Į Tėvo Stanislovo atminimui skirtą renginį kviečia jau antrus metus šio vienuolio atminimui renginių ciklą Paberžėje organizuojantis koncerno „Vikonda“ labdaros ir paramos fondas „Viltis– Vikonda“ kartu su 1863 metų sukilimo muziejumi bei Kauno arkivyskupijos Kėdainių dekanatu.

Paberžės bažnytėlėje šeštadienį, birželio 27 dieną, renginys prasidės 15 val. šv. Mišiomis Tėvo Stanislovo mirties 10-osioms metinėms. Jas aukos kunigas Darius Vasiliauskas.

Po šv. Mišių labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ savanoriai kiekvienam atvykusiam į renginį įteiks po žvakutę. Visi savo atminties žiburėlius galės uždegti ant bažnyčios šventoriuje esančio Tėvo Stanislovo kapo.

16 val. bažnyčios skliautus pripildys žymaus operos solisto Liudo Mikalausko (bosas) ir Audronės Juozauskaitės (fortepijonas) koncertas „Karolio Voitylos paslaptis. Keliaujant su Šv. Jonu Pauliumi II“.

Laukiamas kiekvienas

Liudas Mikalauskas Paberžės bažnytėlėje Tėvo Stanislovo atminimui koncertavo ir praėjusią vasarą. Tuomet mažutėlėje bažnyčioje vos tilpo visi susirinkusieji, todėl tikimasi, jog šį šeštadienį, kai bus minimas 10-metis be Tėvo Stanislovo, tų, kuriems brangus jo atminimas, bus pilna ne tik bažnyčia, bet ir šventorius.

„Vietos visiems pakaks, Paberžėje laukiamas kiekvienas. Jei bažnytėlėje netilps visi atvykusieji, ir šv. Mišių, ir koncerto bus galima klausytis šventoriuje – pasirūpinome renginio įgarsinimu, kad nė vienas neliktų nuskriaustas.

Labiausiai Tėvas Stanislovas norėjo, kad jam išėjus Paberžė neprarastų savo gyvasties, todėl pasibaigus koncertui kviesime neskubėti namo, o pasidalinti prisiminimais ar tiesiog paprastu žmogišku gerumu čia pat, šventoriuje, surengtoje agapėje. Visus vaišinsime arbata ir spurgytėmis, žinoma, džiuginsime ir didžiausiu vasaros gardumynu – šaltutėliais ledais.

Visi kartu būdami Paberžėje ir džiaugdamiesi prisiminimais apie Tėvą Stanislovą, išpildysime jo didžiausią norą – Paberžė šurmuliuos ir alsuos visų susirinkusiųjų gerumu“, – kviesdama atvykti šeštadienį į Paberžę sakė koncerno „Vikonda“ personalo direktorė Virginija Ragauskienė.

Į Paberžę kėdainiečiai kviečiami vykti ir autobusu, kuris 14 valandą išvyksta iš Kėdainių autobusų stoties. Kelionė – nemokama.

/K. Kasparavičės nuotr./

Praėjusią vasarą Paberžės medinėje bažnytėlėje koncertuojant Liudui Mikalauskui buvo tiek žmonių, kad mažiesiems net teko spiestis aplink altorių. Šį kartą žymaus atlikėjo koncertas bus skirtas Tėvo Stanislovo 10-osioms mirties metinėms.

 

Kristina KASPARAVIČĖ


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: