VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ nuotr.

Vilniaus Knygų mugėje pristatoma nauja knyga apie siaurąjį geležinkelį Lietuvoje!

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ vasario 22 – 25 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksiančioje Vilniaus knygų mugėje pristato naują knygą „Siaurasis geležinkelis Lietuvoje. Anykščių ir Panevėžio siaurukas“.

„Šiemet siaurukas švenčia 125-erių metų jubiliejų. Siauruko istorija persipina su Aukštaitijos krašto istorija ir ekonomine raida. Ši knyga, kurioje išsamiai pristatomas ne tik Panevėžio ir Anykščių siaurukas, bet ir visos pagrindinės veikusios siaurojo geležinkelio linijos Lietuvoje, yra mano nedidelė dovana jubiliejų švenčiančiam siaurukui“, – sako VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktorius dr. Darius Liutikas.

Naujoje D. Liutiko knygoje pateikiama geležinkelio ir siaurojo geležinkelio Lietuvoje istorija, supažindinama su skirtingose Lietuvos vietose ir skirtingais periodais veikusiomis siaurojo geležinkelio linijomis, aptariama Anykščių ir Panevėžio siauruko praeitis ir dabartis, pristatoma VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis” veikla ir siūlomos paslaugos, aprašomos lankytinos turistinės vietos aplink Aukštaitijos siauruką.

Siaurukas veža susipažinti su Anykščių ir Panevėžio kraštu ir jo istorija, kviečia pasigrožėti unikaliais kultūriniais ir gamtiniais objektais, siūlo kartu švęsti populiariausias šventes ir puoselėti kultūrines tradicijas. Knyga gausiai iliustruota istorinėmis ir dabarties akimirkas pristatančiomis nuotraukomis.

Siauruko stende Vilniaus knygų mugėje bus galima įsigyti ne tik naująją knygą, bet ir unikalius kolekcinius Siauruko atvirukų rinkinius, įvairios siauruko atributikos, o taip pat išsamiau susipažinti su šio unikalaus, į Lietuvos kultūros paveldo vertybių sąrašą įrašyto objekto istorija, sužinoti apie Siauruko organizuojamus reguliariuosius bei trumpuosius reisus, edukacines, pažintines, šventines, pramogines ar užsakomąsias keliones, vagono su pirtele ir kubilu paslaugas, susipažinti su Siauruko maršrutais, teikiamų paslaugų kainomis.

Mažieji parodos lankytojai turės galimybę nusifotografuoti prie Siauruko garvežio.

Naująją knygą „Siaurasis geležinkelis Lietuvoje. Anykščių ir Panevėžio siaurukas“ išleido VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“. Knygos apie siaurąjį geležinkelį Lietuvoje leidybą parėmė Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

Daugiau informacijos apie siauruką www.siaurukas.eu

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: