Vilniečiai žada balsuoti už žiniasklaidos populiariausius

Kovo 1 d. pirmą kartą Lietuvos istorijoje tiesiogiai bus renkamas Vilniaus meras. Nors visi dvylika kandidatų paruošė daug žadančius veiklos planus, tačiau rinkėjai labiau linkę skaityti ne juos, o žiniasklaidos pateiktas naujienas. Komunikacijos analizės sistemos PR.LT duomenimis, interneto žiniasklaidoje pagal paminėjimų skaičių akivaizdžiai lyderiauja dabartinis Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Nuo pat kandidatų į Vilniaus mero postą paskelbimo dienos Lietuvos laisvės sąjungos kandidatas interneto naujienų portaluose paminėtas 1660 kartus. Daugiau nei dvigubai nuo A. Zuoko atsilieka Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio atstovas Remigijus Šimašius (771 paminėjimas) ir Partijos Tvarka ir teisingumas kandidatas Petras Gražulis (645 paminėjimai). Po jų seka Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Mykolas Majauskas (448 paminėjimai) ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos, Rusų aljanso kandidatas Valdemaras Tomaševskis (442 paminėjimai).

Kandidatų į Vilniaus miesto merus populiarumas pagal paminėjimus žiniasklaidoje 2014 11 01 – 2015 02 23. 
# Kandidatas Paminėjimų dalis
1 Artūras Zuokas 33.32%
2 Remigijus Šimašius 15.48%
3 Petras Gražulis 12.95%
4 Mykolas Majauskas 8.99%
5 Valdemaras Tomaševskis 8.87%
6 Naglis Puteikis 6.24%
7 Jonas Pinskus 4.03%
8 Gintautas Paluckas 3.47%
9 Julius Panka 2.69%
10 Vitalijus Balkus 1.61%
11 Indrė Kleinaitė 1.30%
12 Virginija Vingrienė 1.04%
 Šaltinis: PR.LT

Bendrovės „Baltijos tyrimai“ atliktos apklausos duomenimis, daugiausiai žmonių yra pasiryžę savo balsus atiduoti už dabartinį miesto vadovą Artūrą Zuoką ir liberalą Remigijų Šimašių. Būtent šie kandidatai dažniausiai minimi žiniasklaidoje. Tiesa, minimi ne visada iš teigiamos pusės. Per pastarąjį mėnesį A. Zuoko neigiami paminėjimai sudarė 26 proc., neutralūs – 56 proc, o teigiami – 18 proc. R. Šimašiaus didžiąją dalį paminėjimų sudaro neutralūs (84 proc.), o teigiamų ir neigiamų yra po 4 proc. Apie trečiojoje pozicijoje esantį P. Gražulį rašoma daugiausiai neutraliai (72 proc.), esama ir neigiamų (28 proc.). Apie M. Majauską – neutraliai – 91 proc., teigiamai – 3 proc., o neigiamai – 6 proc. O štai apie V. Tomaševskį tuo pačiu laikotarpiu rašoma arba neutraliai (48 proc.), arba neigiamai (52 proc.).

Tiek A. Zuoko, tiek V. Tomaševskio neigiamas vertinimas matyti ir naujienų agentūros ELTA užsakymu sausio 23-31 dienomis bendrovės „Baltijos tyrimai“ apklausos duomenyse. Vieni iš nepalankiausiai vertinamų –  dabartinis Vilniaus meras (62 proc.) ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderis (74 proc.). Pastarasis ne tik dažniausiai žiniasklaidos aprašomas neigiamai, bet ir, MEPranking.eu duomenimis, yra vienas iš neaktyviausių Europos Parlamento narių (701 -as tarp visų EP narių pagal aktyvumą). Ir vis dėlto, nepaisant neigiamo tono, šie kandidatai, politologų nuomone, laikomi favoritais patekti į antrąjį rinkimų turą.

„Neutralaus tono pasisakymus šiame kontekste galima būtų vertinti labiau teigiamai, nes jie didina vardo žinomumą. O kalbant apie neigiamo tono žinutes, panašu, kad pasakymas – ir bloga žinia – reklama – čia puikiai tinka. Ir kol kas panašu, kad toji reklama yra efektyvi”, – teigia komunikacijos analizės sistemos PR.LT atstovė Diana Liepinytė-Kytrienė.

Mažiausiai interneto žiniasklaidoje minima Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatė Virginija Vingrienė, Lietuvos žaliųjų partijos narė Indrė Kleinaitė ir Lietuvos liaudies partijos atstovas Vitalijus Balkus. Jų paminėjimai skaičiuojami vos dešimtimis.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: