Virtuali karjeros diena „Šok į alumnių klumpes“

Panevėžio Juozo Miltinio gimnazija kasmet dalyvauja respublikinėje visuotinėje iniciatyvoje „Šok į tėvų klumpes“, kurios tikslas – ne tik suteikti progą mokiniams artimiau susipažinti su tėvų, senelių ar kitų artimųjų darbovietėmis bei profesijomis, bet ir sudaryti dar vieną puikią progą tėvams bei artimiesiems įsitraukti į ugdymo procesą, turiningai leisti laiką kartu su savo vaikais. Šių metų karantinas šią veiklą pakoregavo – juk visos įmonės, įstaigos bei organizacijos, laikydamosi karantino reikalavimų, riboja apsilankymus ir susitikimus…

Tačiau mūsų gimnazijos Ugdymo karjerai centro komanda rado kūrybišką išeitį – pagalbon pasitelkė gimnazijos alumnius ir šią dieną pervadino į „Šok į alumnių klumpes“. Tad birželio 3 d. III gimnazijos klasių, o birželio 5 d. II klasių mokiniams suorganizuota virtuali veikla.

Gimnazistai turėjo galimybę dalyvauti dviejose nuotolinėse paskaitose. Pranešimu „Kaip planuoti savo karjerą?“ patarimus išdėstė  ISM studijų direktorė Gintarė Aldonytė, o  „Europass“ žurnalo redaktorė pasidalino trumpomis įžvalgomis „Patarimai jaunimui: ką veikti pabaigus mokyklą?“. Visi pageidavusieji atliko dar profesijos bei karjeros testą.

Tačiau labiausiai gimnazistus įkvėpė Zoom susitikimai su JMG alumniais, kurie dosniai dalijo patarimus ir nuoširdžiai dalijosi savo patirtimi. Ignas Gaižiūnas, Vilniaus universiteto studijų kokybės specialistas, fizikos mokytojas, seimo narės padėjėjas, diskutavo tema „Nuo mokyklos iki mokyklos“; Greta Petkutė, advokatų kontoros „Norkus ir partneriai COBALT“ jaunesnioji teisininkė, advokatės padėjėja, pasirinko temą „Teisė: nuo studijų universitete iki darbo galimybių“; Gabija Jurkėnaitė, Vilniaus universiteto Socialinės politikos studentė, „Jaunimo pikniko Panevėžyje“ iniciatorė, savo susitikimą pavadino „Iš pirmų lūpų…“; Dinas Marcinkevičius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto renginių inžinerijos studentas,  Kūrybinės bendruomenės „Dvikampis“ įkūrėjas, –  „Mokslų ir verslumo derinimo“ tema, o Domilė Kupčiūnaitė, Panevėžio kolegijos biomedicinos fakulteto studijų administratorė, apžvelgė savo patirtį:  „Biomedicinos mokslų kryžkelės: studijų atradimai ir ateities perspektyvos“.

Kad abi karjeros dienos buvo reikalingos ir prasmingos,  rodo gimnazistų atsiliepimai. Štai keletas:

„Labai patiko Jūsų pasiūlytas testas, nes pasitvirtinau, jog einu tinkama linkme“.

„Man ši diena buvo labai įdomi, išgirdau daug patarimų, supratau, jog nereikia bijot ,,laisvų metų” po mokyklos ir tai yra gerai, jeigu nežinai, kur nori stoti“.

„Ši karjeros diena man patiko, nes buvo įdomu sužinoti kitų žmonių istorijas, išgyvenimus, patarimus,  mąstymo subtilybes ir patirtis“.

„Viskas labai patiko. Dėkoju už nuostabią pamoką.“

„Noriu padėkoti už puikią dieną. Man labai patiko visos veiklos: ir susitikimas su alumniu, ir savianalizės testas, ir video paskaitos. Neturiu jokių siūlymų, ką reikėtų koreguoti. Viskas man tiko ir patiko. Likau labai patenkinta šia karjeros diena. Ačiū!“

„Ačiū, kad kviečiate į pokalbius su įdomiais žmonėmis iš ten, kur turbūt pasirinksime studijuoti“.

„Smagu, kad ir karantino metu  vyksta karjeros renginiai. Ačiū už tai“.

„Ši diena buvo labai įdomi ir, manau, daugeliui iš mūsų naudinga. Iš tokių paskaitų galime sužinoti begalę informacijos. Ji pravers neapsisprendusiems ir nežinantiems, su kokiomis profesijomis nori sieti savo gyvenimą, jaunuoliams. Manau, iš paskaitose kalbančių žmonių galime išgirsti, kokių klaidų turėtume nedaryti ir kaip galime kuo daugiau stengtis dėl savo ateities, nes niekas už mus to nepadarys. Tokių dienų galėtų būti ir daugiau.“

„Ši karjeros diena buvo įdomi ir informatyvi.“

Na, o karjeros dienas ir veiklas apibendrindama UKC komanda dar kartą dėkoja visiems alumniams bei visiems kitiems, prisidėjusiems prie renginių organizavimo, juk šiandien tik pasitvirtino gyvenimo taisyklė, kad kai yra noras – viskas tampa įmanoma.

Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos Ugdymo karjerai centro vadovė Giedrė Valaitienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: