Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Virtualiame renginyje aptartos Ukrainos ir Lietuvos bendradarbiavimo galimybės

Lietuvos Respublikos garbės konsulato Poltavos srityje kvietimu Panevėžio rajono savivaldybės meras Antanas Pocius ir Savivaldybės administracijos Investicijų ir užsienio ryšių skyriaus vedėja Miglė Bražėnienė šiandien dalyvavo internetiniame susitikime „Ukraina–Lietuva: bendros galimybės bendrai pergalei“.

Renginį mero kabinete stebėjo Savivaldybės bendradarbiavimo partnerė „Століття краси“ centro direktorė Olga Ageeva.

Susitikimo transliacija vyko iš Ukrainos Poltavos srityje esančio Kremenčuko miesto, „Kremenčuko plėtros instituto“ biuro. Renginį moderavo Kremenčuko plėtros instituto direktorius Pavlo Bedratskyi.

Nuotolinio susitikimo dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos garbės konsulas Poltavos srityje Volodymyras Pylypenko, pirmasis Kremenčuko mero pavaduotojas Volodymyras Pelypenko, Trostyanetska miesto tarybos meras Jurijus Bova.

Susitikimo metu aptartos temos, susijusios su šiuolaikiniais iššūkiais ir bendradarbiavimo galimybėmis tarp Ukrainos ir Lietuvos Respublikos, galimų bendros veiklos sričių identifikavimo ir keitimosi teritorinių bendruomenių plėtros patirtimi.

Susitikime plačiai aptarta verslo plėtros tarp Lietuvos ir Ukrainos tema. Kalbėta apie bendradarbiavimo iššūkius ir galimybes su Poltavos regiono bei Kremenčuko miesto teritorinėmis bendruomenėmis.

Viešą diskusiją pradėjo Lietuvos Respublikos ambasados Ukrainoje patarėjas Marijus Dunda.

Apie galimybes užmegzti ryšius verslo bei kitose srityse Poltavos regiono karinės administracijos Kultūros ir turizmo departamento direktorė Iryna Udovičenko, ukrainiečiai verslininkai: nevyriausybinės organizacijos „Kremenčuko verslininkų asociacija“ vadovas Vitalijus Kotlyaras, Lietuvos Respublikos garbės konsulo Poltavos srityje vyresnysis patarėjas Petro Kraisvitnii, „Століття краси“ centro direktorė Olga Ageeva.

Panevėžio rajono savivaldybės meras A. Pocius pristatė Savivaldybės kultūros ir turizmo srityse plėtojamas bendradarbiavimo veiklas su Ukrainos Radechivo savivaldybe ir Poltavos regionine karine administracija.

Meras pažymėjo, kad užmezgus bendradarbiavimą ukrainiečiams teikiama humanitarinė pagalba, įgyvendintas Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų projektas „Kultūrinis dialogas jaunimui“, sukurtas Poltavos ir Aukštaitijos regionų etnokultūrinis 2024 m. kalendorius „Šimtmečio kelias“, svečiai iš Ukrainos priimti Panevėžio rajone.

Savivaldybės administracijos Investicijų ir užsienio ryšių skyriaus vedėja M. Bražėnienė pristatė bendrus ateities planus, kartu su bendradarbiavimo partneriais ukrainiečiais ketinamus įgyvendinti kultūros projektus.

Diskusijose pasisakė ir kiti Lietuvos atstovai: Alytaus mero patarėjas Saulius Ivoška, Respublikinės Panevėžio ligoninės (Panevėžio apskritis) vadovas Arvydas Skorupskas, verslininkas Linas Mališka.

Renginio organizatoriai ir dalyviai išreiškė viltį, kad diskusija ir pasidalijimas patirtimi taps svarbiu indėliu į bendradarbiavimo plėtrą.

Panevėžio rajono savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: