Shutterstock nuotr.

Viskas apie moteriškų suknelių tipus ir jų etiketą

Daugelis moterų savo spintoje turi ne vieną skirtingą suknelę – jas renkamės ir pagal sezoniškumą, ir pagal laukiančią progą. Tai – vieni mėgstamiausių moterų drabužių, tad nieko nuostabaus, jog jie pasižymi itin įvairiapusišku asortimentu. Šį kartą aptarsime dažniausiai sutinkamus suknelių tipus ir pasidalinsime patarimais, kada geriausia jas vilkėti.

Kokteilinės suknelės

Šio tipo suknelės dažniausiai yra pasirenkamos tuomet, kai reikia puošnesnio, tačiau pernelyg neįpareigojančio įvaizdžio. Tokie rūbai tinka įvairioms šventėms ar netgi oficialiems priėmimams. Tiesa, reikėtų atkreipti dėmesį, kad kokteilinės suknelės gali būti skirtingų ilgių, įvairių audinių ir kirpimų, tad reikėtų atsižvelgti į tikslesnius reikalavimus atitinkamai progai. Pavyzdžiui, „black tie“ renginiams reikės ilgesnės suknelės, o jeigu reikalinga kokteilinė apranga, galima rinktis įvairius ilgius, gaivias spalvas ar netgi blizgučius. Platų kokteilinių suknelių asortimentą siūlo Pigu.lt el. parduotuvė.

Mažos juodos suknelės

Šie drabužiai dažniausiai priskiriami prie kokteilinių rūbų, tačiau jie tapo tokie populiarūs, jog mažas juodas sukneles norisi aptarti atskirai. Tiesa, nereikėtų susikoncentruoti ties žodžiu „mažos“: tokios suknelės gali būti įvairių ilgių, tačiau dažniausiai jos „baigiasi“ kiek aukščiau kelių. Universali juoda proga tinka daugeliui progų, tad su tokia suknele drąsiai galėsite lankytis įvairiausiuose renginiuose, o galbūt – net ir klube. Ne veltui teigiama, kad tokį rūbą savo spintoje reikėtų kiekvienai stilingai damai.

Vakarinės suknelės

Šios suknelės yra puošnesnės – jos alsuoja elegancija ir puikiai tinka oficialiems priėmimams ar svarbioms progoms. Dažniausiai tarp jų dominuoja ilgesnės, žemę ar bent jau kelius siekiančios suknelės, tačiau galima rasti ir kitų variantų. Tikėtina, kad medžiagos taip pat bus aukštesnės kokybės, tad tokius rūbus galėsite vilkėti net ir esant labai griežtam aprangos kodui ar tais atvejais, kai reikės aprangos, tinkančios vakarienei prabangiame restorane. Spauskite čia, jeigu norite apžiūrėti vakarinių suknelių asortimentą.

Laisvalaikio suknelės

Tai – visiškai kitokios suknelės nei tos, kurios aptarėme prieš tai. Jos dažniausiai yra siuvamos iš paprastesnių, laisvai krentančių ir gerai kvėpuojančių medžiagų, daugiau dėmesio skiriant asmeniniam komfortui. Žinoma, jos taip pat yra žavios ir stilingos, tačiau prašmatnioms vakarienėms ar renginiams su aprangos kodu tai nebus geriausias pasirinkimas. Visgi, jeigu ieškosite rūbų darbui, kelionėms ar neįpareigojančiai kasdienybei, tikėtina, kad pirmenybę teiksite būtent šiam suknelių tipui.

„A“ formos suknelės

Sukneles galima išskirstyti ir pagal jų formas. Daug dėmesio visuomet susilaukia „A“ formos suknelės, kurios puikiai atrodo visoms, net ir stambesnio sudėjimo moterims. Tokie rūbai tinka pamergių suknelėms, Naujųjų metų vakarėliams ar kitoms šventėms, kai norisi paprastos, tačiau dailios suknelės. Žinoma, reikėtų atsižvelgti ir į jų stilistiką bei medžiagas, tačiau pati forma iš tiesų bus itin universali.

Suknelių ilgiai

Galiausiai beliks atsižvelgti į suknelių ilgių. Trumpos, kelių nesiekiančios suknelės dažniausiai pasirenkamos draugų vakarėliams, neoficialioms vakarienėms ar kitoms mažiau įpareigojančioms progoms. Tuo tarpu vidutinio ilgio, kelius siekiančios suknelės yra ypač universalios – jos nestokoja patogumo, tačiau tuo pačiu atrodo labai elegantiškai. Tokius rūbus galėsite vilkėti ir kasdienybėje, ir svarbiose šventėse. Labai panašiai, kaip ir ilgas sukneles: žemę siekiantys jų sijonai tokiems drabužiams suteikia puošnumo, tačiau tuo pačiu puikiai tinka ir kasdienėms situacijoms.

Akivaizdu, kad suknelių pasirinkimo įvairovės tikrai netrūksta – daugelis jų yra pakankamai universalios, kad būtų pritaikomos daugeliui progų. Labiausiai pasistengti reikės esant labai griežtam aprangos kodui, tačiau kitais atvejais turėsite pakankamai laisvės eksperimentuoti su savo įvaizdžiu.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: